U17: FC Vysočina Jihlava vs. FK Teplice 2:3

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ - KATEGORIE U17 - STŘEDA 13.02.2019

FC Vysočina Jihlava U17        vs.      FK TEPLICE U17

2:3 (1:0)

Branky Teplic:   D. Dolechek -   J. Brezovský -   J. Orgoň.

Sestava FK Teplice: D. Zdeněk - V. Čermuš, D. Kostl, J. Kovalčík, M. Hadinec ( 58. J. Brezovský ) – M.Havel – J. Leder , D. Dolechek, T. Cohla, S. Kočka ( 46. R. Kibal ) – D. Procházka ( 65. J. Orgoň ).

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha: " Další fotbalové zkušenosti jsme tento týden odjeli nabírat v rámci tradičního herního soustředění do Uherského Brodu, kde máme zajištěné tři kvalitní zápasy v pěti dnech. Ještě před příjezdem do Brodu jsme odehráli úvodní zápas na Vysočině, kde jsme se na UMT areálu Na Stoupách střetli s domácí sedmnáctkou fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava. První poločas jsme měli po celou dobu ve své režii. Dařilo se nám zakládání útoků od brankáře, díky vysokému napadání domácí rozehrávky jsme spoustu míčů získávali již na polovině Jihlavy a tím se dostávali i často do zakončení, ve kterém nám ale chyběl klid, kvalita a přesnost. Soupeř dokázal v prvním poločase využít jednoho z našich mála nedorozumění v obraně, kdy místo jednoduchého odehrání míče nesmyslně volíme složité řešení a nabídneme soupeři laciné poločasové vedení 1:0. Ve druhé půli jsme konsolidovali naši defenzivu, pokračovali v aktivní ofenzivní hře a to nám také brzy přineslo vyrovnávací trefu z kopačky D. Dolecheka. Bohužel jsme následně opět inkasovali branku z kategorie laciných, kdy při založení útoku přišel zbytečně o míč M. Havel a Jihlava tak opět vedla - 2:1. Naše hráče ale inkasovaná branka nezlomila a stále se snažili pokračovat v aktivní hře. Vyústěním této snahy bylo vyrovnání střídajícího J. Brezovského, který povedenou křižnou střelou upravil skóre na 2:2. A když se v 80. minutě individuálně prosadil J. Orgoň, který nádhernou dalekonosnou střelou rozvnil síť za jihlavským brankářem, odjížděli jsme na penzion Lapač v Uherském Brodě unaveni, ale s pocitem dobře odvedené práce a s výhrou 3:2 ... Závěrem musím kluky pochválit za předvedenou hru a enormní nasazení. Ukázali, že mají dobrý charakter, když dvakrát dotahovali nepříznivý vývoj utkání a nakonec dokázali i bez několika opor základní sestavy v Jihlavě zaslouženě zvítězit. "