U17: FK Jablonec vs. FK Teplice 2:3 (1:1)

FK Jablonec U17 – FK Teplice U17 2:3 (1:1)

Branky FK Teplice U17 :

13´- Radosta ( as.Náhlovský ) - 0:1,

59´- Náhlovský ( as.Kováč ) - 2:2,

60´- Baftijar ( as.Radosta ) - 2:3.

Branky FK Jablonec U17 :

14´- Horáček ( as.Ráček ) - 1:1,

58´- Horáček ( as.Jákl ) - 2:1.

Rozestavení FK Teplice U17 : 4 - 1 - 4 - 1

Sestava FK Teplice U17 : Blažek - Kafka, Burda, Náhlovský, Kányai - Knapík © - Radosta ( 75.Zerner ), Kováč, Lácha ( 71.Šmalcl ), Jirkovský ( 47.Černý ) - Baftijar ( 79.Šourek ) / Novák, Pecháč /

Realizační tým FK Teplice U17 : Jamrich Ladislav - hlavní trenér, Novák Jaroslav - vedoucí.

Diváci : 30

Žluté karty : 80´ Ráček ( Jablonec ) - 80´ Náhlovský ( Teplice ).

Průběh a hodnocení utkání slovy hlavního trenéra Ladislava Jamricha : „V ligové předehrávce jsme netradičně ve čtvrtek zajížděli po Liberci na hřiště dalšího severočeského rivala – týmu FK Jablonec. Jablonečtí dokázali v předchozích dvou kolech porazit pražskou Duklu a potrápili pražskou Bohemku, které nakonec podlehli jen o jedinou branku. Naši hráči s dvěma jarními vítězstvími a šesti ligovými body v zádech vstoupili do utkání velmi aktivně. Úvodních 15 minut duelu mělo z naší strany velmi dobré parametry. Vytvořili jsme si hodně situací v pokutovém území soupeře, prosazovali se v křídelních prostorech a byli pozorní směrem do defenzívy. Ve 13.minutě tak přišla logicky gólová odměna – David Náhlovský získal míč a křižnou průnikovou přihrávkou našel na pravém křídle nabíhajícího Matěje Radostu, který po průniku do otevřené obrany domácích postupoval sám na brankáře a poslal žlutomodré před očima reprezentačního kouče Václava Černého neomylně do zaslouženého vedení 1:0. Bohužel vedení Teplic trvalo jen malou chviličku, když Jablonečtí využili ojedinělé nepozornosti hostů a ihned z rozehrávky po inkasované brance udeřili. Domácí se prosadili po své levé straně, odkud přišel přesný centr na hlavu domácího útočníka Horáčka, který využil nedůslednosti teplických stoperů a srovnal stav utkání hlavou z malého vápna na 1:1. Po obdržené brance jsme zbytečně znervózněli a v naší hře bylo hodně nepřesností. V závěru první půle byl Jablonec lepším týmem, vytvořil si tři nebezpečné situace, které ale i díky dobře chytajícímu teplickému brankáři Tomáši Blažkovi nedokázal přetavit ve vedoucí branku. Úvodní minuty druhého poločasu opět patřili žlutomodrým. Ve 46.minutě Besir Baftijar chytře uvolnil nabíhajícího Martina Jirkovského, který při snaze přehodit vybíhajícího brankáře domácích jen o několik centimetrů přestřelil jeho branku. V této části utkání měli Teplice míč více na svých kopačkách, ale Jablonečtí je nepouštěli do gólové příležitosti, aby nakonec udeřili sami. V 58.minutě po nacvičeném signálu z rohového kopu se podruhé v utkání prosadil přesnou střelou k tyči agilní jablonecký forvard Vojta Horáček – 2:1 pro domácí. Hostům se podařilo na obdrženou branku okamžitě odpovědět, kdy se na druhé straně hřiště prosadil skvěle hrající David Náhlovský, který po příhře Dana Kováče od rohového praporku tvrdou střelou z levé strany těsně před malým vápnem prostřelil bezmocného domácího golmana Tomáše Vajnera - 2:2. O několik desítek vteřin později teplický kapitán Honza Knapík uvolnil na pravém křídle Matěje Radostu, který našel přesným centrem ve vápně Besira Baftijara a ten prudkou hlavičkou k levé tyči poslal teplické do vedení 3:2. V závěru domácí ve snaze po vyrovnání vrhli všechny síly do útoku, hostům tak vznikalo na útočné polovině hodně prostoru k přečíslení, které již Tepličtí nedokázali do závěrečného hvizdu rozhodčího gólově zužitkovat.

Třetí naše jarní vítězství se nerodilo snadno, soupeř byl na nás dobře připravený a předvedl kvalitní výkon. Dnešní utkání v Jablonci bylo plné zvratů, povedených akcí a také emocí na obou stranách hřiště, které k fotbalu rozhodně patří a jsou jeho kořením. Jsem moc rád, že kluci dokázali otočit nepříznivý stav dnešního bojovného zápasu a ukázali tak velké srdce a dobrý charakter. Zároveň jsem přesvědčen, že právě tyto vlastnosti by měly být v „základní výbavě“ každého ligového hráče a pomáhají na pomyslných miskách vah rozhodovat vyrovnané ligové mače jako byl ten dnešní.“

Fotoalbum z mistrovského utkání s FK JABLONEC prohlížejte ZDE.