PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ - UMT STÍNADLA - ČTVRTEK 06.12.2018

3:4 (3:1)

Branky Teplic:  18´ Vachoušek Matyáš,  26´ Leder Jakub,  30´ Hural Pavel.

Sestava Teplic: D. Zdeněk ( 46. L. Četverik ) – R. Klepáček ( 46. D. Köstl ), J. Kovalčík, J. Kozák – V. Čermuš ( 46. R. Kibal ), M. Dubnický ( 46. J. Brezovský ), P. Hural ( 60. J. Leder ), K. Sinu, J. Leder ( 46. S. Kočka ) – M. Vachoušek ( 46. T. Huml ), D. Fakin.

Komentář a hodnocení utkání teplickým trenérem Ladislavem Jamrichem:

"Na závěr podzimní části sezóny jsme dostali možnost se utkat s velmi kvalitním zahraničním soupeřem, a to sice s běloruským FK Dinamo Minsk.

Podařilo se nám vstoupit do zápasu velmi aktivně a už v 6.minutě jsme zahrozili po akci agilně hrajícího Hurala, který našel na zadní tyči Čermuše, ale jeho nadějný střelecký pokus brankář hostí se štěstím zlikvidoval. V 19.minutě našel dlouhý míč za obranu hostů nabíhajícího Hurala, který obešel dva bránící hráče a zpětnou přihrávkou našel v dobré pozici Vachouška, který poslal domácí tým do vedení - 1:0. Ve 24.minutě svítilo na ukazateli skóre 1:1, kdy po sérii nepřesností a nedorozumění Sinu a brankáře Zdeňka hosté vyrovnali. O dvě minuty později Hural uvolnil na pravé straně Čermuše, který poslal prudký centr do pokutového územía odražený míč se dostal až k J. Lederovi, který nádhernou střelou z 20 metrů opět navýšil skóre ve prospěch Teplice – 2:1. Ve 30.minutě se prosadil na pravé straně Dubnický, který našel centrovaným míčem v pokutovém území Hurala a ten zvýšil již na 3:1 pro Teplice. Ve 41.minutě s chutí hrající Hural připravil brankovou příležitost pro Sinu, ale jeho střela jen těsně minula branku hostí.

I ve druhém poločase domácí pokračovali v aktivní hře. Ve 4.minutě střídající Kibal připravil další nadějnou příležitost pro Sinu, ale jeho nebezpečnou střelu kryl opět se štěstím hostující brankář. V 50.minutě nevyužil zaváhání hostující obrany Huml, který si tak dlouho připravoval svůj střelecký pokus, až obránce hostí stačil jeho střelu zblokovat. V 60.minutě rozhodčí necitlivě vyloučil do té doby výborně hrajícího Hurala, kdy po jeho odchodu hostující tým převzal iniciativu a byl v těchto momentech utkání lepším týmem. V 64.minutě se hosté prosadili přes levou stranu Teplic, kdy domácí obránci důsledně neobsadili všechny protihráče uvnitř vlastního pokutového území a Minsk tak snížil na 3:2. Od té doby bylo na hřišti již jen jedno mužstvo, domácím vůbec nefungoval střed hřiště a hosté využili jednoduchých ztrát domácích a utkání nakonec otočili ve svůj prospěch na konečných 3:4.

Pro nás bylo toto utkání skvělou konfrontací v přechodném období proti velmi kvalitnímu týmu z Běloruska. Úvodních 60 minut jsme byli lepším týmem a závěrečných 30 minut pak patřilo hostům z Minsku. V prvním poločase jsme měli využít několik vyložených šanci ke vstřelení branky a hostující tým by tak už do utkání nenaskočil. Musíme se ale naučit takto slibně rozjeté zápasy dohrát až do vítězného konce, což je pro nás určitě ponaučení a zkušenost do budoucna. Také mě mrzí, že po vyloučení Hurala šel výkon našeho týmu rapidně dolů a nenašel se žádný jiný lídr, který by tým vyburcoval a dovedl ke konečnému vítězství. Jenom škoda, že nemůžeme odehrát v soutěži více takovýchto zápasů, které odhalí všechny naše slabiny a jednoznačně nám ukáží cestu, kterou se musíme nadále ubírat."