U17: Trenér R. Novák hodnotil podzim

Hlavní trenér mladšího dorostu teplických Sklářů Radim Novák hodnotil povedenou podzimní část aktuální sezóny ročníku 2019 - 2020 v České lize dorostu U 17 B:

"Přestože jsme nehráli I.Celostátní ligu dorostu tak si myslím, že tato půl sezóna dala hráčům hodně a to zejména z pohledu sebevědomí, kdy jsme v podstatě v základní hrací době neprohráli ani jeden zápas a to jsme odehráli i přátelská utkání se soupeři jako je Plzeň (2x), Meteor U17, Mladá Boleslav apod. Dále jsem byl spokojen s adaptací hráčů na zatížení a na zapracování hráčů z mladšího ročníku 2004. Hodně hráčů odehrálo velkou porci minut a myslím, že až na pár výpadků jsme zápasy odehráli ve slušném tempu, kdy jsme se snažili o aktivní hru a napadání soupeře už od jeho rozehrávky. S čím jsem nebyl úplně spokojen byla naše větší ochota udělat vše pro to nedostat branku a na druhé straně také pro to branku dát. Zejména z těchto důvodů se nám občas stávalo, že jsme byli v malém počtu hráčů v pokutovém území na obou stranách hřiště a měli jsme problémy rychleji přepínat z ofenzivy do defenzivy a naopak. A i proto jsme obdrželi poměrně velké množství branek, hlavně z výše zmíněných situací. Hodně jsme zapracovali na herní části od rozehry brankáře přes středové hráče a také na rychlé přechodové fázi. V zimní přípravě musíme zapracovat na situacích, kdy míč ztratíme, na vyřešení situací kolem vápna soupeře a defenzivním chování hráčů.

Co se týká jednotlivců nerad bych někoho vyzdvihoval, ale v našem týmu jsou zajímavé typy hráčů, kteří když na sobě budou poctivě pracovat každý den, tak mají velký potenciál jednou uspět na vysoké úrovni. Tímto bych chtěl hráčům, svému asistentovi a celému realizačnímu týmu poděkovat za odvedenou práci v této části sezóny a těším se na další brzkou spolupráci."