31.07.2017 | Novák Jaroslav

U17: Vítězství na turnaji v Braňanech

Turnaj v Braňanech očima hlavního trenéra FK Teplice U17 pana Jaroslava Kolínka :

"V generálce před prvním mistrovským utkáním jsme se zúčastnili turnaje v Braňanech. Čtyři týmy FK Teplice U17, FK Mostecký U17, FK Meteor Praha U17, SG Dynamo Drážďany U16 se utkali o pohár Starosty obce Braňany. Semifinálový los určil, že jsme nastoupili proti týmu FK Meteor Praha a druhá dvojice která se utkala o finále byl Mostecký FK U17 vs SG Dynamo Drážďany U16.

Skvělé počasí, perfektně připravené hřiště, výborné občerstvení a dobrá organizace celého turnaje bylo základem férového zápolení všech zúčastněných týmů.

Hrálo se 2 x 25 min a my se přes Meteor Praha dostali po výhře 2:1 do finále. Ale postup jsme si museli tvrdě vybojovat. Na soupeře jsme doslova vletěli a za 20 min si vytvořili nespočet brankových příležitostí, ale s koncovkou jsme byli na štíru. Po ojedinělé akci se však Meteoru po rohovém kopu podařilo skórovat a my tak museli ještě více přidat na obrátkách. Srovnat stav se nám podařilo až ve druhé půli, kdy se prosadil Džuban a finále pak po skvělém průniku Černého vystřelil Fabián.

S mladším ročníkem Drážďan jsme si ve finálovém utkání poradili v poměru 4:2. A opět se to vítězství nerodilo lehce. Sice jsme měli jasnou převahu, ale poločasový stav 1:1 nás vůbec neuspokojil. Ve druhém poločase jsme se přece jenom gólově prosadili a využili i fyzickou stránku, neboť jsme byli o rok starší a stali se vítězi turnaje.

Chtěl bych poděkovat nejen organizátorům turnaje, ale i všem týmům za účast a za úžasný sportovní den."


FK Teplice U17 – Meteor Praha U17

2:1(0:1)

Branka Teplic: Džuban Fabián

Sestava Teplic: Dombrovskij – Hora, Mikšovský, Liška (25.Novák) – Kolárik (25.Češpiva), Emmer, Černý, Steinsdörfer – Džuban (25. Navrátil), Fabián – Zaspal.


FK Teplice U17 – 1. SG Dynamo Dresden

4:2 (1:1)

Branky Teplic: 3x Zaspal, Fabián

Sestava Teplic: Dombrovskij – Hora (25.Češpiva), Mikšovský (35. Fabián), Novák – Kolárik, Emmer, Černý, Liška – Džuban (25.Navrátil), Fabián (25.Steinsdörfer) – Zaspal.

Bonusový klub FK Teplice - mládež Bonusový klub FK Teplice - mládež