U18: Trenér M. Dolinský hodnotil podzim

• 2 Kočka, Vacek
  • 1 Kosinský, Češpiva, Havel, Kozák

Hodnocení:

První část sezony 2019/2020 zakončilo mužstvo U18 na třetím místě tabulky s bilancí jedenácti výher, třemi porážkami a jednou prohrou na pokutové kopy. Možná by to mohlo někoho uspokojit, ale pro nás není v této kategorii postavení v tabulce měřítkem výkonnosti hráčů a mužstva. Porážky s mužstvy Liberce, Dukly a Jablonce přišly po velmi dobrých výkonech a pokud bychom proměnili alespoň několik vyložených šancí mohla tato utkání skončit opačně. Porážka na Motorletu přišla po nejslabším výkonu podzimu včetně podcenění soupeře. Ostatní soupeři ( mimo Ústí n.L. ) nás zdaleka nepřinutili odehrát utkání na 100%.

Proto je pro nás v této kategorii velmi důležitý tréninkový proces a sehrání přátelských utkání s dorosteneckými mužstvy ze zahraničí ( hlavně z Německa ) a mužstvy dospělých ( Oblastní přebor, 1A třída ), která nám svojí kvalitou a tím vynahrazují chybějící kvalitní mistrovská utkání.

Mužstvo bylo velmi dobře připraveno předcházejícími trenéry a tak byl přechod do kategorie staršího dorostu jednodušší. Tréninkový proces byl nastaven tak, aby byl přechod hráčů do kategorie U19 plynulý a byli na něj připraveni po stránce kondice, síly a taktiky. Mužstvo většinou trénovalo 6x týdně ( 4x odpoledne, 2x dopoledne ) a využívalo pro tréninky UMT, posilovnu, Dům plný pohybu a halu v Novosedlicích. Na začátku přípravy jsme absolvovali týdenní soustředění v Heřmanicích. Hráče musím pochválit za přístup k tréninkovému procesu, neboť většina z nich absolvovala plný počet tréninků a v nich pracovala velmi dobře. Bohužel máme v týmu hráče, kteří se z tréninku omlouvají z důvodu školní docházky a také hráče, kteří sice nepostrádají talent, ale chybí jim tréninková píle a tak narušují samotný tréninkový proces. Tyto hráče jsme velmi důrazně upozornili, že pokud svůj přístup v zimní přípravě výrazně nezmění budou z FK Teplice uvolněni pro okolní dorostenecká mužstva. I přesto mohu konstatovat, že i se svým asistentem V. Köckem jsme byli rádi součástí tohoto týmu a těšil nás výkonnostní posun většiny hráčů.

Zimní přípravu začnou hráči individuálními tréninky od 30. 12. 2019 a společně se sejdeme 13. 01. 2020. Aby byl tréninkový proces ještě náročnější budeme v zimním přípravném období trénovat minimálně 3x týdně dohromady s mužstvem U19 a věřím, že se do tohoto mužstva postupně prosadí i někteří hráči kategorie U18. Náročnost a kvalitu jednotlivých tréninků budeme ještě zvyšovat a věřím, že hráčům pomohou postové skupinové tréninky a tréninky individuální. V rámci přípravy absolvujeme soustředění ve Starých Splavech a opět sehrajeme přátelská utkání s mužstvy dospělých a dorosteneckými týmy z Německa. Tato utkání nám pomohou dále zlepšovat chování hráčů a celého mužstva zvláště po ztrátě míče a v obranných činnostech, kde máme největší nedostatky.

Na závěr bych chtěl poděkovat vedení klubu, vedení mládeže a všem zaměstnancům klubu včetně kustoda mládeže za vytvořené podmínky pro tréninkový proces. Dále bych chtěl poděkovat O. Chladovi ( kondiční trenér, individuální tréninky po zranění ), M. Brůžovi ( fyzioterapeut, individuální tréninky po zranění ), P. Lipšovi ( trenér brankářů ) a T. Novákovi ( DPP ) za pomoc při zkvalitnění jednotlivých tréninkových jednotek.

Velmi si také cením spolupráce se všemi trenéry napříč jednotlivými kategoriemi včetně trenérů regionální akademie. Nemohu také opomenout velmi dobrou spolupráci se všemi z realizačních týmů A a B mužstva, kterou zaštiťuje z pozice sportovního manažera Štěpán Vachoušek.

Dolinský Martin