U19: FK Teplice vs. AC Sparta Praha 1:4

ČESKÁ LIGA DOROSTU - ČLD U 19 B

10.kolo - neděle 13.10.2019 - 10:30 - Na Stínadlech / UMT

1:4 (0:3)

Branka Teplic: 82. Emmer.

Sestava Teplic: 30 Červerik - 2 Klepáček, 3 Hadinec, 4 Hora (K), 6 Lukáš, 8 Emmer, 9 Baftijar ( 82. 7 Cohla ), 10 Hural, 13 Sinu, 16 Rollinger ( 73. 15 Fakin ), 17 Liška Lukáš.

Realizační tým Teplic: Přerost Lukáš - trenér, Fousek Petr - asistent, Záveský Zbyněk - vedoucí, Chlad Ondřej - kondiční trenér, Lipš Přemysl - trenér brankářů, Wiednerová Klára - masér.

Rozhodčí: Krupka Pavel - Živnůstka Filip, Karrmann Milan.

Stadion: Na Stínadlech / UMT.

Diváků: 100.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Lukáše Přerosta:

" Utkání, které bylo herně vyrovnané, ale bohužel výsledkově jednoznačné pro Spartu. Z naší strany hrubé individuální chyby v rozehře naší obrany. Musím říci, že takhle darovat soupeři branky je trestuhodné. Bohužel chyby některých hráčů se neustále opakují a nás to stojí body a lepší výsledky. Soubojové chování naší obrany bylo hodně naivní a neodpovídá úrovni kategorie U19 !!! "

* R O Z H O V O R *

K dnešnímu zápasu, které naše devatenáctka zvládla herně nikoliv tak výsledkově jsme zpovídali pravého obránce a také kapitána týmu Jakuba Horu. Skláři podlehli Spartě 1:4 kdy o jedinou branku se postaral domácí záložník Jakub Emmer.

O: Ahoj Jakube, nejprve Tě poprosím o krátké zhodnocení zápasu Tvýma očima.

J.H. Z naší strany se opět projevila nestabilita v obraně a neefektivita v útočné fázi. Sparta se snažila o kombinaci a následné dlouhé balóny, se kterými jsme si jen zřídka dokázali poradit a naše individuální chyby pak srážely celkový dojem z našeho našeho výkonu.

O: S jakými pokyny jste šli do zápasu ?

J.H. Šlo o to, nepouštět Spartu do kombinace, ve středu hřiště hrát pevně 1na1, silově se postavit fyzicky vyspělejšímu týmu a v obraně podstupovat souboje, pokud možno úspěšně. Dopředu si pak přímočaře po stranách a centry do vápna tvořit co nejvíce šancí.

O: Do kabin jste odcházeli s nepříznivým skóre 0:3 pro Vás možná až kruté. Co jste si řekli v kabině ?

J.H. Je škoda, že jsme to Spartě ulehčili hned ze začátku zápasu. Slova trenérů nebyla nijak pozitivní, řeč šla spíše k naším individuálním chybám a celkově naivního výkonu našeho mužstva. A než jsme vyšli z kabiny do druhé půle, tak nám svými slovy dodal dost pozitivní energie trenér Fousek, se kterou jsme se vrhli na hřiště a druhou část utkání dost slušně zvládli, ba dokonce měli v určitých fázích navrch. S klukama jsme si taky řekli, že z toho nechceme udělat nějaký debakl, začneme napadat až na naší půlce, držet pevný blok a rychlými protiútoky překvapovat Spartu. Což se nám postupně i dařilo a mrzí nás, že jsme z toho mnoha slibných akcí nedokázali vytěžit víc.

O: V zápase jste si vytvořili dost brankových příležitostí proč se Vám nepodařilo některou z nich proměnit ?

J.H. Jak říkáte, šancí bylo dost, ale většina končila ještě před vápnem. Naše akce se zaseknou na mnoha zbytečných nepřesných přihrávkách na dvou metrech před vápnem, kde by hra měla být zjednodušená a mnohem přímočařejší.

O: V zápase si navlékl na ruku kapitánskou pásku. Vnímal jsi, že bys měl být ten vůdce na hřišti a jak jsi se v zápase cítil ?

J.H. Tak cítil jsem se stejně jako v každém jiném, náročnějším zápase. Páska sebou žádnou tíhu určitě nepřinesla. Příště ji třeba bude mít zase někdo jiný.

"Kopec" díky za rozhovor !