U19: FK Teplice vs. Bohemians Praha 5:4pen

MISTROVSKÉ UTKÁNÍ - ČLD U 19 B - 15.KOLO - NEDĚLE 18.11.2018

FK Teplice U19       vs.      Bohemians Praha U19

4:4 (3:1) - (PK:4:3)

Branky Teplic:  18´ Janda Petr,  23´ Kováč Daniel,  37´ Baftijar Besir ( pokutový kop ),  85´ Knapík Jan.

Sestava Teplic: Blažek Tomáš - Kafka Michal, Hora Jakub, Čítek Vojtěch, Knapík Jan (K), Kováč Daniel, Baftijar Besir ( 66´ Náhlovský David ), Janda Petr, Liška Jan ( 80´ Emmer Jakub ), Liška Lukáš, Zaspal Jaroslav ( 80´ Šourek Ladislav ).

Náhradníci: Náhlovský David, Emmer Jakub, Kányai Attila, Šourek Ladislav, Fabián Daniel, Košťál Zlatan.

Realizační tým Teplic: Přerost Lukáš - trenér, Fousek Petr - asistent, Záveský Zbyněk - vedoucí, Chlad Ondřej - kondiční trenér, Lipš Přemysl - trenér brankářů, Neckář Pavel - lékař, Wiednerová Klára - masér.

Žluté karty:  44´ Kováč (Teplice),  76´ Janda (Teplice),  80´ Kafka (Teplice),  89´ Čítek (Teplice),  89´ Náhlovský (Teplice).

Rozhodčí: Nedvěd Vít - Kuriljak Ivan, Davignon Jan.

Stadion: Stínadla / UMT.

Diváků: 100.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Lukáše Přerosta: “V posledním soutěžním kole podzimní části jsme doma hostili velmi silného soupeře – tým Bohemians Praha, které bylo soubojem dvou nejvýše postavených týmů v tabulce. Dnešní utkání bylo hodně divoké, byl to zápas dvou zcela rozdílných poločasů. První polovina jednoznačně patřila nám, kdy jsme hráli opravdu výborně a soupeře jsme téměř nepouštěli do šancí. Aktivní byla zejména celá naše pravé strana, přes kterou chodila většina našich akcí. Bohužel nás trochu zbrzdilo snížení Bohemians v závěru první půle, když po rohovém kopu rozhodčí Nedvěd odpískal ve 44.minutě pokutový kop, který hostující Koubek proměnil. Bohužel si nejsem vědom za jaký nedovolený zákrok byla penalta nařízena a ani videozáznam utkání mi následně neukázal jednoznačný důvod pro takovéto rozhodnutí hlavního sudího. Tento moment Bohemku evidentně nakopnul a její hráči s začátkem druhého poločasu ožili. My jsme bohužel do druhých 45 minut nevstoupili tak aktivně jako v úvodu, dali jsme hostům hodně prostoru, přestala nám fungovat středová řada a byli jsme natažení na obrovském prostoru. Bohemka toho využila a byla v této fázi utkání jednoznačně lepším mužstvem, což dokázala otočením skóre v její prospěch na 3:4 v 77.minutě. Naši hráči byli v ten moment psychicky dole, bylo vidět že si něvěří a že sebědomí z první půle je pryč. Nakonec se nám podařilo z ojedinělé akce v 85.minutě šťastně vyrovnat kapitánem Knapíkem a utkání tak po závěrečném hvizdu rozhodčího skončilo nerozhodně 4:4. Tento remízový výsledek dle mého názoru odpovídal průběhu dnešního utkání, kdy první poločas patřil domácím a druhý zase ovládli hosté. Nakonec jsme byli v penaltové loterii úspěšnější a připsali si bonusový bod navíc. Je pro mě velkým zklamáním náš zcela rozdílný výkon v prvním a ve druhém poločase. Mrzí mě, že jsme soupeře nechali otočit skóre, ale zároveň je pro nás pozitivní, že jsme silou vůle a týmovým duchem utkání nakonec v závěru dokázali srovnat a udrželi si tak na vedoucí příčce bodový odstup od Liberce a Bohemians před těžkými jarními odvetami.“