U19: FK Teplice vs. Dynamo Č.Budějovice - 3:5

Sobota 25.07.202013:00stadion Dubí-Pozorka

80. Procházka Daniel ( as. Vachoušek Tadeáš ).

Sestava Teplic:

L. Četverik - J. Kovalčík, J. Mikulenka, Š. Chaloupek, M. Hadinec – M. Lukáš – D. Procházka, M. Korselt, P.Hural, K. Sinu – T. Vachoušek.

Realizační tým Teplic:

Jamrich Ladislav - hlavní trenér, Fousek Petr - asistent trenéra, Záveský Zbyněk - vedoucí mužstva, Lipš Přemysl - trenér brankářů, Brůža Miroslav - fyzioterapeut.

Místo: stadion Dubí-Pozorka / přírodní tráva.

Průběh utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

"Divokým výsledkem po divokém průběhu skončilo další přípravné utkání, které jsme odehráli tentokrát v Dubí-Pozorce proti extraligovému soupeři SK Dynamo České Budějovice. Nám se nepovedl vstup do utkání a v prvních 15-ti minutách měli kluci až moc velký respekt ze soupeře, který nás potrestal za naši pasivitu už v 9.minutě ze standardní situace z levé strany. Bohužel jsme tuto situaci nedohráli až do konce, propadli a míč se dostal k neobsazenému hráči Budějovic, který propálil všechno co mu stálo v cestě - 0:1. Po obdržené brance kluci zlepšili pohyb bez míče, zrychlili a zpřesnili kombinaci a byli lepším týmem. Ve 30.minutě aktivním napadáním získal míč M. Lukáš, využil ofenzivního postavení hostující obrany a přesnou přihrávkou našel T. Vachouška, který střelou na zadní tyč srovnal stav utkání na 1:1. Kluky vyrovnávací branka nakopla a začali si vytvářet další brankové příležitosti , dvakrát se dostal do dobré střelecké pozice P. Hural, ale jeho zakončení nemělo potřebnou razanci a přesnost. Ve 41.minutě po pěkné kombinační akci byl faulován uvnitř pokutového území T. Vachoušek a nařízený pokutový kop sám bezpečně proměnil. Ve druhém poločase mělo být v 55.minutě o osudu utkání rozhodnuto. Dvakrát jsme ve vyložených šancích trefili břevno branky hostů, jmenovitě M. Korselt a D. Procházka. V 51.minutě po rychlém přechodu běžela dvojice hráčů na brankáře hostí a to jak naložili s touto vyloženou šancí, už do kategorie U19 nepatří a tenhle moment rozhodl o dalším průběhu utkání. Hosté okamžitě odpověděli a jak to ve fotbale chodí potvrdilo se pravidlo nedáš dostaneš - hosté srovnali stav na 2:2. Budějovice se tím dostaly do zápasu a nás inkasovaná branka naopak psychicky položila. Hráči z jihu Čech ožili a byli lepším týmem. V 72. minutě jsme nepokryli hráče na první tyči a Budějovice zvýšili na 2:3. O minutu později hosté zvýšili dokonce na 2:4 po centru z naší pravé strany, když využili naší nedůslednosti v defenzivě. V 80.minutě J. Kovalčík odcentroval z pravé strany a našel T. Vachouška, který se prosadil přes bránícího hráče, přesnou přihrávkou našel volného D. Procházku a ten hlavou do prázdné braky vstřelil kontaktní branku na 3:4. V 90.minutě Š. Chaloupek tak dlouho váhal s rozehrávkou, až o míč přišel a jeho individuální chybu Budějovice potrestali a upravili stav utkání na konečných 3:5."

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

"Opět dobrá a potřebná konfrontace proti extraligovému týmu. Kluci se dnes bohužel sami připravili o slušný výsledek. Utkání hrubě ovlivnila v úvodu druhé půle neproměněná vyložená příležitost P. Hurala, kdy jsme měli vést 3:1 a věřím, že by se hostující tým už do utkání nevrátil. Hráč jeho kvalit musí vyřešit takovou vyloženou šanci jednoznačně do gólu. Jestli chceme být v budoucnu úspěšní, musíme dohrát podobně rozjeté zápasy do vítězného konce."