U19: FK Teplice vs. FC Hradec Králové 2:1np

MISTROVSKÉ UTKÁNÍ - ČESKÁ LIGA DOROSTU U 19 B - 5.KOLO

Neděle 20.09.202010:30 - stadion FK Duchcov

Sestava Teplic:

R. Charvát – D. Köstl, Š. Chaloupek, J. Mikulenka, S. Kočka – M. Lukáš ( 72. M. Jungmann ) – D. Procházka, M.Korselt, K. Sinu, M. Trnovec - T. Vachoušek ( 53. P. Janda ).

Stadion: FK Duchcov / přírodní tráva.

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha:

"Na domácím hřišti v Duchcově jsme přivítali osmnáctku Hradce Králové. Hostující tým se po celé utkání prezentoval dobrou organizací zejména do defenzivy, hrál v hlubším bloku a snažil se při zisku míče o rychlý přechod. Domácí měli většinu času míč na svých kopačkách, ale chyběla rychlejší kombinace odzadu, lepší pohyb bez míče a kvalitnější součinnost v křídelních prostorech a ve středu hřiště. Když už se tepličtí dostali přes zahuštěnou obranu hradeckých Votroků, tak se nedokázali prosadit ve finální fázi. V prvním poločase si Skláři vypracovali zajímavé možnosti v pokutovém území - K. Sinu, T. Vachoušek, Š. Chaloupek a J. Mikulenka - bohužel ani jeden z nich nedokázal svou šanci proměnit v důležitou vedoucí branku. Soupeř zahrozil v první půli z ojedinělé standardní situace, ale domácí obránce Š. Chaloupek obětavým zákrokem na dvakrát střelu hostů dokázal zblokovat. V samotném závěru první půle M. Korselt získal aktivním napadáním míč a posunul ho na T. Vachouška, který si mazácky poradil s bránícím hráčem a poslal Skláře do vedení - 1:0. Druhá půle se nesla ve stejném duchu jako ta první, domácí tým měl většinu času míč na svých kopačkách a vypracoval si další zajímavé příležitosti v pokutovém území hostí, ale opět chyběl větší důraz nebo kvalitnější předfinální řešení. Od 75.minuty se na straně domácích začalo objevovat velké množství nepřesností, zbytečně moc velká hektika a tak hosté cítili šanci dostat se ještě zpět do hry. To se jim povedlo v samotném závěru utkání v 89.minutě, kdy K. Sinu hloupým faulem v pokutovém území nabídl Hradci možnost k vyrovnání a hostující F. Schmoranz nabídnutou šanci  využil. V následném penaltovém rozstřelu byl domácí tým díky skvělým zákrokům brankáře R. Charváta úspěšnější.

Jestli chceme být v soutěži úspěšní a rvát se o postup, musíme tyto zápasy jednoznačně zvládnout za 3 body. Závěrečných 15 minut utkání je potřeba odehrát na soupeřovo polovině a nenechat ho nadechnout. Pozitivum vidím v tom, že do utkání naskočilo celkem 5 hráčů ročníku narození 2004, kteří svými výkony nezklamali a ukázali, že jsou pro teplický klub obrovským příslibem do budoucna."