22.03.2021 | Novák Jaroslav

U19: Příprava staršího dorostu v době pandemie

Hlavní náplň přípravy nejstaršího dorostu teplických Sklářů v době pandemie onemocnění COVID-19 spočívá v plnění individuálních tréninkových plánů, které hráči dostávají aktualizované v pravidelných časových  intervalech od kondičního trenéra Ondřeje Chlada. Tréninkový proces v tomto složitém čase je zaměřen z převážné části na kondiční stránku. Tréninkovou náplň se realizační tým teplické devatenáctky pod vedením hlavního trenéra Ladislava Jamricha snaží nastavit tak, aby se nelišila od hlavního tréninkového období a každé cvičení je hráčům prezentováno vždy zábavnou formou s důrazem na detail a kvalitu provedení.

Obsahem jednotlivých tréninkových mikrocyklů jsou  vytrvalostní běhy, ve kterých se střídají různé intenzity. Dále je kladen důraz na rozvoj rychlostní vytrvalosti a rychlosti jako takové. Každé úterý a čtvrtek je na programu On-Line silový trénink prostřednictvím aplikace ZOOM. Vždy na počátku týdne je trénink zaměřen na techniku provedení jednotlivých cviků u všech svalových partií a nesmí samozřejmě chybět kompenzační cvičení. Ve druhé polovině týdne cílí trenéři na rozvoj dynamické síly a intenzivní kardio trénink. Každý den kluci posílají plnění svých běžeckých plánů v předem stanovené podobě do společné skupiny prostřednictvím multiplatformní aplikace WhatsApp. Nedílnou součástí tréninkového procesu jsou také tréninky zaměřené na rozvoj individuálních dovedností s míčem.

Během minulého týdne došlo napříč dorosteneckými kategoriemi ke změně týdenní plánu formou trenérských výzev, kdy měli hráči na každý den naplánováno splnění vybraného dovednostního úkolu, jehož splnění museli natočit a poslat do své skupiny ke zhlédnutí. A že se plnění stanovených úkolů ujali všichni hráči s obrovskou vervou a nadšením, sami zjistíte na přiložených videích z dílny trenéra Ládi Jamricha.