U9: Stříbro pro Skláře z Tempo Cupu

Poslední turnaj se svými trenéry Kamilem Jůzlem a Martinem Hauptvogelem zvládli nad očekávání velmi dobře mladé teplické naděje - hráči ročníku narození 2011. Na turnaji Tempo Cup 2020 našli svého přemožitele až ve finále v podobě stejně starých protihráčů z Dynama České Budějovice a po zásluze si tak odvezli na Stínadla pohár a medaile za 2.místo.

Účast mladých Sklářů na Tempo Cupu hodnotil trenér Kamil Jůzl:

"Na turnaj Tempo Cup jsme odjížděli po sobotě, kdy kluci hráli přátelské utkání v Liberci. Byly to velmi náročné zápasy a navíc už jsme zařadili systém v rozestavení 5+1, tedy systém pro starší přípravku.

V Liberci to kluci zvládli velmi dobře, k našemu překvapení byli lepší než Liberec a zaslouženě vyhráli. Takže naděje na úspěch na Tempu tajně žila, hodně jsme klukům přáli, aby se jim jejich poctivá práce při tréninku vrátila, nicméně jsme jim před turnajem zdůrazňovali, ať si to prostě užijí, mají z toho radost a to je to nejvíc, co může být. O to lepší pocit jsme měli, když jsme viděli, jak se klukům daří. Jak rychle se poprali se systémem 5+1 a se změněnými pravidly.

Ve skupině nás nejvíc potrápil tým Tempa Praha a tým Neratovic, je pravda ale, že ani kluci z Junioru Teplice nám nedali nic zadarmo, my jsme však všechna tři utkání vyhráli a zaslouženě postoupili z prvního místa ve skupině. V nadstavbové skupině nás čekal Jablonec, ČAFC a tým Xaverova. I tuto skupinu jsme nakonec i přes jednu porážku zvládli a postoupili do finále proti Českým Budějovicím.

Musíme sportovně uznat, že Budějovice byly ve finále lepší a zaslouženě celý turnaj ovládli. Druhé místo pro naše kluky je skvělým a zcela jistě zaslouženým úspěchem.

Jsme rádi, že jsou kluci dobře připraveni k přechodu do starší přípravky, že se s kategorií mladších přípravek stylově rozloučili a my trenéři se pomalu připravujeme na nový ročník 2013.

V dresu FK Teplice U19 se turnaje zúčastnili hráči: Mak Ljevakovič, Dominik Hlavnička, Tomáš Jakeš, Ondra Chládek, Matyáš Glonek, Miky Blažek, Lukáš Netolický, Tomáš Hora, Petr Moško.

Všem děkujeme za skvělou prezentaci klubu FK Teplice.