Už v sobotu přijede na Stínadla Karviná

Přesně v jedné třetině je po deseti kolech HET liga. Teplice jsou zatím na osmé příčce. Vylepšit své postavení budou chtít domácím vítězstvím nad Karvinou, soupeřem, který ve čtyřech venkovních duelech získal zatím pouze jeden bod a vstřelil jeden gól. V AGC aréně Na Stínadlech se začíná úderem sobotní 17. hodiny.

„Pro nás je to důležitý zápas. Že Karviná dala jen jeden gól venku? Každý zápas je jiný, musíme být ve střehu. Ale snad u nás potvrdí, že góly nedává a my udržíme vzadu nulu,“ těší se na střetnutí stoper Sklářů Michal Jeřábek. V podobném duchu mluví i středopolař Admir Ljevaković, který se do sestavy vrací po jednozápasovém karetním trestu. „Musíme před zápasem něco sežrat a snažit se udělat vzadu nulu, aby to zase začalo v defenzivě fungovat. Věřím, že to dobře dopadne. V každém zápase si vytváříme šance, musíme je proměňovat. I v Mladé Boleslavi kluci byli ve druhé půli blízko vítězství, zasloužili si vyhrát. Musíme na tu druhou půlku navázat.“

Tepličtí doma v tomto kalendářním roce prohrály jen jednou, výbornou bilanci chtějí na Stínadlech udržet. Karviná je venku sotva poloviční, i proto jsou žlutomodří vysokým favoritem. Ale pozor! Severomoravané už několikrát předvedli, že dokážou být i silným celkům důstojným soupeřem. „Mají sílu ve standardních situacích, disponují vysokými hráči. Pozor si musíme dát i na brejky, mají vepředu Wágnera,“ upozorňuje Jeřábek na přednosti sobotního teplického soupeře.

„Bodů máme málo, to víme všichni. Jediné pozitivum je, že nám ostatní týmy neodskočily. Ale bodovat už musíme pravidelně, nejlépe bude začít hned za týden v Teplicích,“ vyjádřil se k situaci Karviné po posledním utkání se Slavií (0:2) její hráč Jan Kalabiška. Svěřenci trenéra Webera mají zatím z deseti zápasů nastřádaných osm bodíků a v tabulce jim patří dvanáctá příčka.

Přijďte v sobotu fandit na Stínadla žlutomodrým! Startujeme v 17 hodin.

A pozor, v minulých dnech započala stavba nového zimního stadionu vedle Sportovní haly Teplice, vinou toho je nyní uzavřeno parkoviště u sportovní haly, které díky své poloze rádi využívali návštěvníci fotbalových zápasů na Stínadlech. Ti budou muset zvolit některou z dalších variant parkování.

Při zápase Teplice – Karviná se bude soutěžit o poukazy do OC Olympia Teplice, o automobil značky FORD od společnosti AUTO IN a také o letecké zájezdy na Kypr! Přijďte proto v sobotu na Stínadla!