V Teplicích bude pokračovat Čtvrtečka, vrací se Laňka

V těchto dnech se definitivně podařilo smluvně dotáhnout dvouleté hostování brankáře Jana Čtvrtečky z pražské Sparty, dvaadvacetiletý gólman tak bude i v následujícím období pokračovat na Stínadlech, kam se vrací také teplický odchovanec Denis Laňka, naposledy hráč Příbrami.

Čtvrtečka přišel do Teplic na hostování na začátku ledna, na svém kontě měl před svým příchodem pouze dva starty v nejvyšší soutěži na Slovensku, ale v teplickém dresu se brzy probojoval do základní sestavy a nakonec odchytal deset ligových zápasů. Na konci sezóny pak chyběl kvůli zranění třísel. "Honza naplnil naše očekávání, která jsme měli, když v zimě přicházel. Odchytal hodně zápasů a ukázal, že může být velmi dobrým ligovým brankářem. Jsem moc rád, že jsme se se Spartou domluvili na dvouletém hostování s opcí a bude u nás pokračovat," pochvaluje si sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Staronovou tváří ve žlutomodrém dresu pak bude univerzál Denis Laňka, který před pěti lety odešel jako osmnáctiletý na přestup do Příbrami a nyní se tak vrací do mateřského klubu. "Denis je naším odchovancem, který si sice prošel bouřlivějším obdobím, ale jsme si jistí, že si srovnal hodnoty a že může být pro náš kádr přínosem. Jeho výhodou je velká variabilita, co se týče postů v sestavě," říká ředitel klubu Rudolf Řepka.

Oba hráči se zapojí do přípravy teplického týmu od pondělí 21. června, kdy příprava žlutomodrých odstartuje.