V generálce vysoká výhra nad Ústím

​Teplický tým dnes odehrál generálku na restart FORTUNA:LIGY, který ho čeká příští týden dohrávaným zápasem s Libercem. Ke generálce si žlutomodří pozvali nedaleké Ústí. Tomu svěřenci Stanislava Hejkala nasázeli čtyři branky a připsali si vysoké vítězství.

Hned v úvodu zápasu měl velkou šanci na hlavě Jakub Řezníček, jenže mířil těsně vedle, gólový účet utkání tak otevřel až v 9. minutě Daniel Trubač. Tomu sklepl míč Tomáš Kučera a Trubač ho poslal krásným volejem do šibenice hostující branky. Hned po minutě navíc Trubač skóroval i podruhé, tentokrát mu naservíroval míč na stříbrném podnose Jakub Řezníček. Poté měl několik příležitostí také hostující celek, ale k velkém ohrožení Tomáše Grigara se nedostal. Naopak po jednom z rohových kopů utekl ústeckým obráncům Matěj Radosta a překonal hostujícího brankáře. Poločasové skóre tak bylo 3:0.

Po změně stran to ústecký tým zkusil z dálky, ale pozorný Tomáš Grigar bez problémů míč zkrotil, na druhé straně pak v šancích byli Nazarov a Moulis, ale prováhali správný čas ke střele. V 54. minutě unikl hostující obraně Jakub Řezníček, před vápnem ještě posunul míč na Moulise, jehož fauloval brankář Plachý. Následný pokutový kop pak proměnil Řezníček. Za stavu 4:0 se na hřiště dostali také mladíci z B mužstva - Ladislav Kodad, David Černý a Daniel Kováč. V samotném závěru Ústí snížilo z pokutového kopu, žlutomodří tak v poslední prověrce zvítězili 4:1.

Teplice - Ústí nad Labem 4:1 (3:0)
Branky:
9. a 10. Trubač, 39. Radosta, 53. Řezníček z pen. - 87. Bassey z pen.
Rozhodčí: Vitner - Kurljak, Klimpl.
Sestava Teplic: Grigar - Paradin (46. Kodeš), Čmovš (64. Kováč), Knapík - Vondrášek (64. Kodad), Ljevaković (57. Toutou), Kučera (46. Nazarov), Trubač (46. Žitný), Radosta - Moulis (64. D. Černý), Řezníček (57. J. Mareš).