V neděli je tu další ligové kolo, tentokrát v Brně

Teplický tým čeká v neděli důležitý boj o záchranu, k 29. kolu FORTUNA:LIGY totiž míří na půdu přímého konkurenta, kterým je Zbrojovka Brno. Před tou má tým Radima Kučery momentálně čtyřbodový náskok.

Celek žlutomodrých trápí před nedělním zápasem rozsáhlá marodka, kterou v úvodu týdne rozšířil navíc Daniel Trubač a v zápase s Plzní také Tomáš Kučera. Do tréninku se naopak rekonvalescenti vrací jen postupně. "Už jsou někteří hráči zapojeni v částech tréninků, zapojují se Vondrášek, Mareš, Shejbal a Mazuch. Kromě Mazucha ale všichni chyběli poměrně dlouho, takže ten návrat musíme zvolit vhodně, aby se opět nezranili. Určitě se vrátí po kartách Fortelný a Gabriel," říká trenér Radim Kučera.

V případě výhry by Teplice odskočily svému soupeři na rozdíl sedmi bodů, což by se mohlo ukázat jako zásadní. "Chceme tenhle zápas zvládnout, je to pro nás klíčový boj v rámci spodku tabulky. Máme určitý náskok a pokud to zvládneme, tak bychom měli být relativně v klidu, ale i potom ještě zbývá pět zápasů a my z nich hrajeme tři doma. Nemyslím si, že se už v Brně rozhodne, ale mohli bychom mít určitý komfort po tomto zápase, dodává teplický kouč.

Utkání se v Brně hraje v neděli od 14:00, rozhodovat ho bude čtveřice Pavel Franěk, Kamil Hájek, Jan Dohnálek a Ondřej Lerch. U VARu bude Karel Hrubeš s Ivo Nádvorníkem.