V neděli přijede na Stínadla Viktoria Plzeň

​Nedělní večer slibuje na Stínadlech zajímavou podívanou. Do Teplic totiž dorazí v rámci 6. kola FORTUNA:LIGY Plzeň, s níž žlutomodří hrají pravidelně vyrovnané zápasy. Na jaře se jim podařilo Viktorii doma porazit 2:1. Jakého výsledku se fanoušci dočkají krátce před devátou hodinou večerní? Výkop je stanovený na 19.00.

Jak Teplice, tak i Plzeň na tom nejsou v lize dobře. Tepličtí v minulém kole padli smolně ve Zlíně 0:1, když inkasovali těsně před koncem utkání. Západočeši doma překvapivě podlehli Slovácku 0:2. Teplický trenér Stanislav Hejkal i jeho plzeňský kolega Pavel Vrba byli na pozápasových tiskových konferencích rozčarováni z výkonů svých svěřenců, Vrba dokonce mluvil o nejhorším představení pod jeho vedením. Je tedy jasné, že oba celky mají v neděli co napravovat.

„Jsme si vědomi toho, že Plzeň má nějakou herní krizi, útlum, ale je to zavádějící. Nesmíme to podcenit, protože krize Plzně nemůže trvat dlouho. Jednou musí skončit, tak doufám, že to nebude u nás. Viktorka má totiž velmi zkušené mužstvo, a velmi zkušeného trenéra. Tyhle krizové situace umí řešit,“ říká Hejkal, jehož pořád mrzí ztráta ze Zlína. „Mám to pořád v hlavě. Tabulka teď vypadá opticky špatně. Bohužel nebudeme mít k dispozici Nazarova, který se zranil, zranění trápí také Petra Mareše a Vyhnala, ale věřím, že je dáme do neděle dohromady.“

Také pravý bek sklářů Tomáš Vondrášek si uvědomuje, že předchozí ztráta bodů byla zbytečná. „Musíme být koncentrovaní do poslední minuty, do posledního hvizdu rozhodčího. Taková prohry nás pak obrovsky srážejí.“ Jaký je podle Vondráška recept na Plzeň? „Musíme teď hrát obezřetně, snažit se každou chybu soupeře trestat. Proti Plzni těch šancí moc nebude, ale my se musíme pokusit hned tu první, nebo tu následující využít.“

Zápas 6. kola FORTUNA:LIGY FK Teplice – FC Viktoria Plzeň začíná v neděli od 19 hodin v AGC Aréně Na Stínadlech. Přijďte sklářům fandit i vy!