V neděli přijedou na Stínadla Pardubice

Teplický tým přivítá v neděli na svém stadionu nováčka ligové soutěže z Pardubic, který zatím svou první ligovou sezónou prochází na výbornou. Toto utkání také odstartuje odvetnou část FORTUNA:LIGY, která je momentálně přesně ve své polovině.

Pardubice jsou momentálně na desátém místě tabulky s pětadvaceti body, ve svém posledním zápase porazili Příbram 1:0 vlastní brankou Jana Kvídy ze 72. minuty utkání. V kádru Pardubic najdeme například Dominika Kostku, který se v létě 2019 na testech pokoušel získat místo v Teplicích, ale nakonec se přes Zbuzaby, Gmünd a béčko Slovácka dostal až teď v zimě do Pardubic.

To žlutomodří za sebou mají složité období, po dvou porážkách na úvod jara přišly v sobotu o dvoubrankové vedení s Karvinou a následně se jim hrubě nevydařil ani přátelský zápas s béčkem Slavie. "Zápas mi zkomplikoval výběr sestavy na nedělní zápas, protože jsem čekal, že se hráči porvou o to, aby se ukázali v co nejlepší světle, ale v tomto zápase se mi vůbec neukázali," trápí domácího trenéra Radima Kučeru.

Nedělního protivníka si domácí kouč pamatuje ze svého druholigového působení. "Soupeře dobře znám, protože když jsem trénoval Jihlavu, tak jsme s Pardubicemi často hráli. Jde o velice pracovité, poctivé mužstvo, až zarputilé. Soupeři nenechá nic zadarmo. Jsou tam kluci, kteří první ligu vybojovali a chtějí se ukázat. Čeká nás velmi těžké utkání, říká Radim Kučera. "V předu se opírají o zkušeného Černého, který umí podržet míč, v prostředku mají běhavého Hlavatého, ale jsou tam i další jako Solil, Tischler. Jsou to hráči, kteří jsou takoví nepříjemní. Budeme si muset na to dát pozor, protože budou vycházet z dobré defenzivy a budou chtít využít každou příležitost k ohrožení naší branky," dodává Kučera.

Utkání bude rozhodovat čtveřice Zbyněk Proske, Radek Kotík, Jiří Pečenka a Vít Nedvěd, u videa pak budou Ondřej Ginzel a Milan Flimmel.