V neděli přijíždí na Stínadla Zlín

Ve třetím kole nadstavbové části FORTUNA:LIGY nastoupí Teplice v neděli od 14.30 hodin na svém stadionu Na Stínadlech proti FC Fastav Zlín. Oba celky ještě nemají definitivu záchrany, díky svým zlepšeným výkonům v posledních zápasech jsou k ní ale velmi blízko.

Teplice vyhrály doma nad Příbrami (4:0) i Karvinou (4:1), naposledy přivezly bod z Olomouce za bezgólovou remízu, která ale při řadě šancí obou celků mohla skončit gólovou přestřelkou. „Byl to výborný zápas. Ukázalo se, že do skupiny o udržení nepatříme, máme kvalitu na prostřední skupinu. Hrálo se nahoru dolů, byla tam spousta šancí. Podivuji se nad tím, že to bylo 0:0. Klidně to po první půli mohlo být 3:3, pak 5:5. Utkání by slušela patnáctitisícová kulisa,“ komentoval duel na Hané trenér Teplic Stanislav Hejkal.

„Žlutomodří“ z lázeňského města můžou mít jistotu účasti v elitní soutěži pro příští ročník v případě, že získají alespoň bod. V opačném případě se musí ohlížet na zápas Karviné, která se střetne s Opavou. LMusíme si to uhrát sami. Pravděpodobnost záchrany je už hodně velká, ale nemůžeme se upínat k tomu, že Karviná ztratí,“ říká rezolutně stoper Teplic Jan Shejbal.

Zlín je zatím v nadstavbové části stoprocentní, doma zdolal Opavu (3:1) i Příbram (1:0). Dvěma góly jim k šestibodovému zisku pomohl Tomáš Poznar, který celkem už vstřelil osm branek. „Dokud je teoretická šance spadnout do baráže, neslavíme,“ tvrdí kouč „ševců“ Bohumil Pánik. „Ještě nejsme úplně v klidu,“ potvrzuje jeho slova obránce Lukáš Bartošák.

Teplicím se na Zlín doma daří, z dvanácti případů deset zápasů dovedly do vítězného konce. V prosinci skončil vzájemný zápas na severu Čech výhrou „sklářů“ 2:1 (Řezníček, Knapík – Fantiš), v srpnu vyhrál Zlín doma 1:0 (Janetzký).
„Skláři“ se pro utkání se Zlínem musí obejít bez vykartovaných Marečka a Kučery. Pro nadstavbu totiž platí pravidlo, které říká, že stopku mají ti hráči, kteří nasbírají dvě žluté karty.

I pro toto utkání je nutné, aby si majitelé permanentek obstarali místenku na utkání (kvůli dodržení počtů v jednotlivých sektorech dle nařízení ministerstva). Mohou si ji obstarat buď na internetu ZDE, na recepci stadionu do soboty do 21:00 nebo v den utkání přímo na pokladně stadionu která bude otevřena od 12:30. Jednorázové vstupenky lze kupovat na internetu ZDE nebo v den utkání taktéž na pokladně stadionu.