V neděli se hraje na Stínadlech s Baníkem Ostrava

​Po úspěšné reprezentační přestávce, ve které Česká republika postoupila ne EURO 2020, se opět rozjede ruleta zvaná FORTUNA:LIGA. Teplice v rámci 17. kola čeká doma na Stínadlech velmi silný soupeř – Baník Ostrava.

„Skláři“ neprožívají radostné období, v lize prohráli třikrát v řadě. V součtu s domácím pohárem dokonce padli ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech. Naposledy podlehli v Edenu Slavii 0:3, když dvě branky dostali až v samém závěru zápasu. Ostravští ze čtyř posledních duelů vytěžili čtyři body, což je pro ně zklamání. Před reprezentační přestávkou porazili v slezském derby Karvinou před svými fanoušky 3:0.

Nejvíc baníkovce trápí série bez vítězství na hřištích soupeřů. Čítá už pět zápasů! „Musíme se od něčeho odrazit. Je jedno, jestli je to se silnějším, nebo slabším slabším soupeřem. Teplice tam měly nějakou šňůru vítězství, takže je nemůžeme podceňovat jen proto, že se jim v posledním období nějaké zápasy výsledkově nepovedly. Pořád je to kvalitní soupeř. V Teplicích se nehraje úplně nejlépe,“ říká před nedělním střetnutím ostravský fotbalista Adam Jánoš, který v posledním vzájemném utkání, které se hrálo na severu Čech, skóroval.

Když jsme u vzájemných zápasů, vzpomeňme na ten úplně poslední, který se hrál na začátku sezony v Ostravě. Teplice tehdy díky brance Patrika Žitného vyhráli 1:0. „Dali jsme brzy gól. Baník byl pak lepší, ale uhráli jsme to jako tým. Tak by to mělo být i v neděli, musíme hrát jako tým!“ velí Žitný. „Tehdy jsme před zápasem byli v nekomfortní situaci, ale zvládli jsme to, i když jsme nehráli nádherný fotbal. Hlavně bojovnost byla vidět, že to všichni chtěli urvat za každou cenu,“ přidává svou vzpomínku trenér Pavel Drsek. Utkání si vybavuje i Jánoš. „Hráli jsme, myslím, celkem dobrý fotbal, drželi jsme balon a hloupými chybami jsme soupeři darovali vítězství. Takže by to teď chtělo jim to oplatit a získat ty tři body zpátky!“ velí.

Tepličtí jsou ale proti. Podle Drska bude o vítězi rozhodovat bojovnost. „Bude to o srdíčku,“ myslí si. „Musíme to zvládnout, je to důležitý zápas, hrajeme před našimi fanoušky.“

Ostrava má podle něho velmi dobrý tým. „Má široký kádr. Majitel do něj v létě hodně investoval, teď to začíná být vidět.“ Žitný bere jen tři body. „Když jsme dokázali vyhrát u nich, nevidím důvod, proč bychom to neměli dokázat i doma.“
Žlutomodrým se téměř vyprázdnila marodka, kvůli čtyřem žlutým kartám ale nesmí nastoupit stoper Jan Shejbal.

Zápas 17. kola FORTUNA:LIGY FK Teplice – FC Baník Ostrava začíná v AGC Aréně Na Stínadlech v neděli v 14.30 hodin.

Partnery utkání jsou Obchodní Centrum Galerie a společnost K&V ELEKTRO.

V Obchodním centru Galerie Teplice najdete příjemnou vánoční atmosféru, pestrou nabídku obchodů a skvělé filmy v multikině Premiere Cinemas. To jsou nákupy v srdci Teplic.

Společnost K&V ELEKTRO provozuje velkoobchodní a maloobchodní prodej elektromateriálu, patří mezi nejvýznamnější firmy v tomto oboru v České republice. Navštivte teplickou pobočku v ulici Riegrova a přesvědčte se sami!