V neděli se hraje odveta v Mladé Boleslavi

Fotbalisty Teplic čeká odvetné utkání semifinále skupiny o Evropu, které odehrají v neděli od 15 hodin v Mladé Boleslavi. První zápas „sklářům“ vůbec nevyšel, se Středočechy prohráli na svém stadionu ostudně 0:8.

Za stávající situace bude střetnutí v městě automobilů pro Teplické s největší pravděpodobností posledním duelem sezony 2018/2019. „V posledním utkání se budeme snažit všichni, kdo budeme hrát, tu blamáž napravit. Vím, že je to fráze, ale my opravdu chceme, i když psychicky na tom jsme špatně. Musíme teď sebrat všechny morální síly, abychom utkání zvládli se ctí. Bude to velice těžké. Chceme se ale se sezonou rozloučit co nejlépe, abychom si trošku zvedli psychiku,“ říká krajní bek Tomáš Vondrášek, jeden z nejzkušenějších hráčů „žlutomodrých“.

„Odvetu v Boleslavi musíme odehrát důstojně a výkonem se omluvit divákům,“ řekl už po prvním duelu trenér FK Teplice Stanislav Hejkal. To kouč Mladé Boleslavi Jozef Weber byl naopak před týdnem navýsost spokojený. „Nikdy jsem tak vysokou výhru nezažil, ani v pohárovém utkání proti soupeři třeba z druhé ligy. Ještě v noci z pátku na sobotu jsem tomu nemohl uvěřit, jak vysoko jsme v Teplicích vyhráli. Stane se to asi jednou za život a jsem pochopitelně moc rád, že jsem byl na té vítězné straně. Chápu, co prožíval trenér Hejkal. Mám Standu rád a ve druhé půli jsem si už zápas na Stínadlech ani neužíval. Když jsem ho viděl pár metrů ode mne, jak se bezmocně dívá a marně se snaží s tím ještě něco udělat,“ přiznal sympaticky kouč „Bolky“.

Jakou sestavu Weber na hřiště pošle? „Když se týmu daří, tak se nemá základní sestava moc točit. Pár změn ale asi udělám, protože Bucha, Matějovský a Komličenko mají drobná zranění a byl by zbytečný risk, aby za každou cenu nastoupili.“

Utkání FK Mladá Boleslav – FK Teplice začne na Městském stadionu v Mladé Boleslavi v neděli v 15 hodin.