V neděli se hraje v Karviné

V neděli od 16 hodin se v Karviné utkají celky, které během sedmi odehraných kol nejvyšší fotbalové soutěže posbírali pouhé tři body. Zatímco domácí MFK má bodový přísun na svém kontě po třech remízách, jeho soupeř z Teplic už jednou zvítězil. „Bude to důležitý zápas pro oba týmy,” ví před výjezdem na Slezsko stoper „sklářů” Martin Chlumecký.

Severočeši naposledy hráli doma s Baníkem Ostrava. Přestože v zápase vedli, duel skončil jejich porážkou 1:2. „Snažíme se pracovat, abychom se výsledkově zvedli. Přitom od 1. kola nejsme v zápasech úplní outsideři, že by nás soupeř totálně přehrával, drtil a my hráli špatně, jenže to nedokážeme přetavit ve tři body. Je to ubíjející pro mě, hráče, fanoušky, vedení klubu. Každý se s tím něco snaží dělat. Pravda ale leží na hřišti,“ říká kouč FK Teplice Radim Kučera.

„Já věřím, že jsme na tom lépe, než je Karviná. Kromě zápasu ve Zlíně jsme odehráli dobrá utkání. Věřím, že zápas v neděli zvládneme. Chybí nám i trošku štěstí,” míní Chlumecký. Očekává soubojový zápas, který bude hodně o vůli. „Nebude to asi tolik o fotbale. Spíš o tom, kdo bude víc chtít body urvat,” tvrdí.

Karvinští dokázali v této sezoně doma obrat Slavii, remizovali s ní 3:3. Na vítězství ale ještě nedosáhli, naposledy prohráli 0:1 v Jablonci. „Byl to pro nás smolný zápas, protože jsme si vytvořili více nebezpečnějších situací. Nebyl nám uznán gól uznán, pak jsme měli ještě břevno. Hlavně ale budeme hráčům vyčítat ztrátu ve středu hřiště při rozhodující brance. Tam jsme to měli uhrát jinak,“ uvedl po duelu pod Ještědem Jan Baránek, asistent distancovaného hlavního kouče Josefa Webera.

Utkání se hraje v neděli od 16:00 a tým Teplic se z něj ihned přesune do Třince, kde bude ve středu hrát další kolo MOL Cupu. Zápas s Karvinou bude řídit rozhodčí Jan Machálek s asistenty Ivo Nádvorníkem a Markem Podaným, čtvrtým rozhodčím je Petr Dorušák. U VARu bude Vít Ondráš s Kamilem Hájkem, delegáty zápasu jsou Ivo Chytil a Ludvík Urbanec.