V pátek dorazí na Stínadla Plzeň

Jeden z jarních fotbalových svátků, na které se fanoušci v Teplicích můžou těšit, bude ten páteční, kdy do AGC Arény Na Stínadlech zavítá plzeňská Viktoria. Televizní duel, v němž oběma celkům půjde o hodně, začne v 18 hodin.

Tepličtí jsou jen čtyři body nad sestupovým pásmem, musí proto bodovat nejen v zápasech s týmy z dolní poloviny tabulky, které je brzy čekají, ale i proti silným celkům, které bojují o poháry. „Vidíme, že se spodek dotahuje, na druhou stranu to nahoru také není daleko. Chceme se posunout výš. Zápasy, ve kterých půjde o šest bodů, nás teprve čekají, ale vůbec tím nechci říct, že Plzeň budeme dávat na druhou kolej, to vůbec ne. Chceme bodovat i proti ní!“ říká obránce Tomáš Vondrášek, který v minulém kole v Jablonci (1:2) kvůli karetnímu trestu nemohl zasáhnout do hry.

Společně s ním trenérovi Stanislavu Hejkalovi ještě chyběli Ljevaković s Horou, kteří byli také v disciplinárním tresu, a zranění Krob s Trubačem. Zatímco Hora se už může na trávník vrátit, „Ljeva“ má ještě na jeden duel „žluté“ stop. Nad startem zraněných hráčů visí velký otazník, navíc proti Plzni nemůže vinou čtyřech žlutých karet hrát ani Kučera. „Budeme si s tím muset poradit,“ ví moc dobře Pavel Drsek, asistent hlavního kouče.

Plzeň před týdnem na jaře podruhé ztratila, na Spartě padla vysoko 0:4. Mužstvu, které touží po mistrovském titulu, se sen o zisku nejcennějšího poháru začíná při skvělé formě Slavie pomalu rozplývat. Aby se nerozplynul úplně, musí v Teplicích zvítězit. „Na Spartě jsme dostali velkou ránu. Doufám, že to chytneme za správný konec a příští týden v Teplicích vyhrajeme,“ říká plzeňský fotbalista Milan Havel.

„Plzeň k nám přijede koncentrovaná. Všichni budou v pozoru, už takhle těžký zápas bude pro nás o to těžší. Plzeň musí vyhrát každý zápas, ale my hrajeme doma, také chceme bodovat,“ tvrdí před zajímavým utkáním Pavel Drsek.

„Skláři“ doufají, že je přijde povzbudit co nejvíce fanoušků. „Teplický stadion je specifický tím, že je každý fanoušek, který přijde, znát. Budeme rádi, když jich bude v pátek v hledišti co nejvíce, když nás budou povzbuzovat. Už jsme se přesvědčili, že je jejich podpora potřeba. Když je hezká atmosféra, hraje se hráčům lépe, to je známá věc,“ vyzývá Tomáš Vondrášek teplické fandy k návštěvě Stínadel.

Zápas se navíc hraje v rámci Víkendu otců celé FORTUNA:LIGY, teplický klub tak připravil fotosoutěž "Fandíme společně Teplicím", informace k ní najdete na webu a na sociálních sítích. Mezi diváky také bude mířit maskot klubu Gepardice Jane a samozřejmostí je v Teplicích také vstupné zdarma pro děti do 150 cm.