V pátek hrajeme v Olomouci

V páteční předehrávce 7. kola FORTUNA:LIGY se potkají dva celky, které v novém ročníku zatím nemají stabilní výkonnost. Sigma Olomouc (10. místo, 6 zápasů, 7 bodů) hostí od 18 hodin FK Teplice (15. místo, 5 zápasů, 5 bodů).

„Doufám, že to bude dobrý zápas, že tu houpačku zvládneme. My jsme povzbuzeni bodem z duelu s Plzní. Olomouc hrála na Bohemce, dala náhodný gól z ničeho, pak další, ale nakonec 2:3 prohrála. Musíme si dát pozor na standardní situace, Sigma má výborné hlavičkáře, třeba Beneše, Jemelku, Plška a další. Při nich musíme být pozorní,“ říká před pátečním střetnutím s Hanáky asistent hlavního trenéra Stanislava Hejkala Pavel Drsek.

Jak již bylo zmíněno, Teplice z měření sil s Viktorií Plzeň brali bod za remízu 1:1. Jejich stoper Jan Schejbal ho bral. „Musíme se od toho bodu odpíchnout. Los už nevypadá tak zle, navíc nám narostlo sebevědomí, vždyť jsme z posledních tří zápasů inkasovali jen jednou. Gól Kalvacha neberu, to trefí jen jednou za život. Možná nám pomohl i kartáč, který jsme dostali od trenéra i médií,“ říká sympatický fotbalista Sklářů.

Olomouc v létě vyměnila trenéra. Za kouče Václava Jílka, který odešel do Sparty, přišel bývalý hráč Sigmy Radoslav Látal. Podle Drska se styl Hanáků díky novému stratégovi změnil, leccos ale zůstalo při stejném. „Je pravda, že se hra trošku změnila. Nový trenér se tomu snaží dát svou tvář. Tolik se už netlačí do rozehry, jak tomu bylo dřív. Ale pořád je to kombinačně silné mužstvo, což je cítit při každém zápase,“ všiml si Drsek.

Co nejvíc trápí Sigmu? Po zápase na Bohemian to trefně shrnul trenér Látal. „Udělali jsme individuální chyby a utkání jsme nepochopitelně prohráli. Jsem z toho velice zklamaný, protože už je to několikáté utkání, které jsme v závěru ztratili a přicházíme tak o body.“

Zápas začíná v 18 hodin na Andrově stadionu v Olomouci.