V pátek přijíždí na Stínadla pražská Bohemka

Pozice FK Teplice po „anglickém týdnu“ je v tabulce o poznání radostnější, než byla před ním. Radost z posunu a výkonnostního vzestupu ale před pátečním duelem 11. kola FORTUNA:LIGY proti Bohemians Praha 1905 kalí problémy se sestavou. Trenéři Hejkal a Drsek neví ani den před zápasem, koho budou moct v 18 hodin do hry proti Klokanům postavit.

Jedno je jisté na 100%: kvůli čtyřem žlutým kartám zůstane pouze na tribuně Tomáš Vondrášek. Zranění, které se zdá být pro pátek nepřekonatelné, trápí Nazarova. A další marodi? Do zápasu na Slovácku nezasáhli Petr Mareš, Trubač ani Moulis. „Navíc je nakřápnutý Jeřábek. Takže se víc než Bohemkou zaobíráme našim zdravotním stavem,“ hlásí smutně Stanislav Hejkal.

Naopak ho těší, že se osvědčilo angažování Jakuba Řezníčka, který si na trávníku rozumí s Jakubem Marešem. „Na začátku sezony jsme měli jen Mareše, chtěli jsme, aby ho ostatní doplňovali, ale byl tam osamocený, hráči to neplnili. Přišel Řezníček, ten to plní. Hraje výborně zády k bráně, spoustu soubojů svede, o to lepší pozici má Kuba Mareš,“ kvituje Hejkal spolupráci svých svěřenců.

Jak se proti Klokanům budou chtít Tepličtí prezentovat? „Máme myšlenku, se kterou bychom chtěli jít do zápasu, ale na tu myšlenku potřebujeme mít zdravé hráče. Doufáme, že se alespoň někdo uzdraví. Chceme hrát útočný styl, nechceme hrát zákopovou válku. Chceme využít potenciál Mareše a Řezníčka.“

Petr Kodeš, který v sestavě Sklářů hraje na pozici šestky, před utkáním s Pražany ví, že Teplice nečeká jednoduchý soupeř. „Bohemka je běhavá, agresivní. Musíme se jí v tomto vyrovnat. Zkrátka musíme pokračovat v tom, co jsme teď nastavili: běhat, souboje. Budeme doufat, že se k tomu nabalí i fotbalové věci.“

Co od Bohemians, kteří jsou v tabulce na devátém místě, očekává Hejkal? Proti Zlínu hráli systémem 3-4-3, když prohrávali, tak druhou půli přešli na 3-5-2. Trenér Hašek avizoval, že se mu tento systém líbí. Hráli na dva útočníky tmavé pleti, byli velmi nebezpeční, tak uvidíme, s čím přijedou.“

Trenér Klokanů Martin Hašek také spřádá plány, jak přelstít svého pátečního soupeře. „Teplice se dostaly do docela dobré formy, neboť nějakou dobu neprohrály. Přešly do nového rozestavení, které se podobá tomu našemu. Vzadu mají tři obránce nebo pět. Záleží na tom, jak se na to podíváme. Vepředu se jim zapracovává nová útočná dvojice Mareš - Řezníček. Sice jim bude chybět Vondrášek, ale toho dokáží nahradit. Dokázaly porazit Baník, ale měly i období, kdy nějakou dobu nevyhrály. Oba celky mají podobný počet bodů, rozestavení a herní styl."

Na jaře Bohemians v Teplicích vyhráli 2:1. „V tom utkání jsme byli výrazně lepší a vyhráli ho. Aktuálně je na tom náš soupeř lépe, než tomu bylo tehdy. Čeká nás jiný zápas,“ tvrdí Hašek.

Duel FK Teplice – Bohemians Praha 1905 začíná v pátek v 18 hodin. Přijďte fandit žlutomodrým!