V sobotu jedeme na Slovácko

Nejvyšší fotbalová soutěž pokračuje v rychlém sledu. V sobotu hrály Teplice v Liberci (1:1), ve středu dohrávaly doma utkání s Mladou Boleslaví (2:0) a už tuto sobotu se představí v Uherském Hradišti proti podzimnímu otazníku jménem 1. FC Slovácko.

Sobotní sok žlutomodrých je na šesté příčce se ziskem 13 bodů. Překvapil především na Spartě a v Plzni, oba duely dokázal vyhrát! Zároveň ale doma padl s Českými Budějovicemi a v Jablonci dostal šest branek. Naposledy mužstvo hlavního trenéra Martina Svědíka prohrálo 0:3 v Edenu se Slavií.

Skláři ve středu porazili 2:0 Mladou Boleslav, díky čemuž se vyhoupli s deseti body na jedenáctou příčku. Pokud v Uherském Hradišti vyhrají, budou mít se Slováckem stejný počet bodů!

„Je super, že jsme doma po dlouhé době vyhráli. Hecli jsme se, vyšlo to, ale už se musíme připravovat na sobotní Slovácko!“ říká stoper Jan Shejbal. Z lavičky už bude Teplické po dvouzápasovém trestu opět koučovat Stanislav Hejkal, jehož v Liberci a proti Boleslavi zastoupil jeho asistent Pavel Drsek. Vnímali hráči na hřišti, že dostávají pokyny od někoho jiného? Odpovídá krajní bek Tomáš Vondrášek: „Při tom zápase to člověk až tak nevnímá. Pokyny od Drska byly jiné než od trenéra Hejkala, protože každý trenér je jiný. Ale podle mě jsou na stejné vlně.“

Teplice budou moct v Uherském Hradišti využít univerzála Petra Mareše, který proti Mladé Boleslavi mohl být pouze na tribuně. Ze středočeského klubu totiž na Stínadlech hostuje. Mimo hru ale bude Nazarov, kterého trápí zraněný sval. Otázkou je, zdali zranění pustí na zelený trávník Trubače a Moulise.

Slovácku se do sestavy vrací Jan Navrátil, v Edenu hrát nesměl kvůli čtyřem žlutým kartám. „“Tepličtí v dohrávce vyhráli nad Mladou Boleslaví, takže je vidět, že nás čeká těžký soupeř, který chce mít více bodů, ale my hrajeme doma je pro nás důležité utkání zvládnout. Minulou sezonu se nám s nimi utkání nepodařilo, ale doma jsme lepší a měli bychom to zvládnout. Pokud budeme hrát svou hru, tak budeme nepříjemní pro každého soupeře. Musíme jim vnutit náš styl, dostat je pod tlak, získávat míče a hlavně dohrát situace,“ říká křídelník celku z Uherského Hradiště.

Střetnutí jubilejního 10. kola FORTUNA:LIGY 1. FC Slovácko – FK Teplice se hraje v sobotu 21. září od 16.30 hodin.