V sobotu míříme do Karviné

Zapomenout, poučit se a opět ukázat sympatickou tvář, která na ligovou scénu vykukovala v závěru podzimu. FK Teplice po domácí porážce s Mladou Boleslaví, která měla hodně trpkou příchuť, pojede v sobotu na dalekou výpravu do Karviné. Před Teplicemi leží úkol v podobě návratu do TOP 10, Karviná se naopak chce vymanit z předposlední příčky.

Domácí fotbalisté stejně jako Teplice ještě na jaře nevyhráli. Na rozdíl od nich ale mají alespoň bod z domácího duelu s Opavou (1:1). V něm se trefil útočník Wágner, nejlepší střelec Slezanů, na něhož upozorňuje trenér „sklářů“ Stanislav Hejkal. „Víme, že Karviná je jiná s Wágnerem a bez Wágnera. S ním je velmi silná, nakopává na něj balony, které vyhrává. Bez něj výkon takový v posledním utkání na Slovácku nebyl. Všiml jsem si, že trenér nebyl spokojený s některými hráči. Očekávám proto, že se Karviná vrátí ke stylu hry, kterým se prezentovala doma proti Opavě.“

Wágner na Slovácku nenastoupil kvůli nemoci. Jeho absenci v pozápasovém rozhovoru zmiňoval i záložník MFK Karviná Vojtěch Smrž. „„Může to být jedna z příčin, proč se nám nedařilo. V útoku nám chyběl vysoký hráč, který by podržel míče. Ba Loua s Gubou jsou menší a rychlostní hráči s dobrými náběhy za obranu. Určitě to ale nebyl rozhodující faktor, zápas nám celkově vůbec nevyšel.“

Teplice podle Hejkalových slov chystají na sobotu několik změn v sestavě. „Uvidíme, na kolika postech ke změnám dojde. Odvíjí se to od zdravotního stavu Kučery, který začíná s lehkým tréninkem. Zkusíme ho dát dohromady. Ale změny budou, protože výkony se mi před týdnem nelíbily. Budou se odvíjet od taktiky, kterou se chceme v Karviné prezentovat.“

O nutnosti zlepšit hru před důležitým utkáním promluvil také záložník „žlutomodrých“ Daniel Trubač. „Bude to opravdu velmi klíčové utkání pro další vývoj sezony. Buď se odrazíme, nebo budeme v červených číslech. Musíme bojovat, dát do toho emoce, ale s mírou, protože se pořád chceme prezentovat naší hrou, kterou pod trenérem pilujeme. Musíme hodně věcí změnit od toho posledního duelu,“ uvědomuje si šikovný středopolař.

Zároveň ví, že stěžejní utkání to v sobotu bude také pro Karvinou. „Není na tom dobře. Vím z doby, kdy jsme hrál v Hradci, jak se hraje, když jste dole. Podle mě to bude zápas na krev. My ale musíme uspět!“ velí.

Utkání 22. Kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FK Teplice začíná v sobotu v 15 hodin.