V sobotu nastoupí Teplice na Slavii

Sobotní večer prožijí tepličtí fotbalisté a jejich fanoušci v Edenu. Bude pro ně rájem jako na podzim 2013, kdy zvítězili v království sešívaných rekordně 7:0? Sklářům by tentokrát stačilo jakékoliv vítězství, aby v tabulce odskočili předposlednímu a minimalizovali záchranářské starosti.

Žlutomodří mají za sebou tři zápasy, v nichž nedokázali vyhrát. Postupně doma podlehli Brnu 0:1, v Jihlavě padli 1:2 a na Stínadlech pouze remizovali se Zlínem 2:2. Na Olomouc, která je na 15. příčce, mají náskok šesti bodů, tento náskok je ale velmi ošidný. I proto by bylo dobré v Edenu loupit.

„Každý zápas je pro nás příležitostí bodovat,“ nekouká na sílu soupeře Jakub Hora. „Myslím si, že máme stejně tak dobrý tým, jako má Slavia,“ přidává se Tomáš Vondrášek. „Slavie bude chtít vyhrát, také se jí to v posledních kolech nedařilo. Budou do nás bušit, to by nám mohlo vyhovovat. Budeme hrát na brejky a věřím, že nějakou tu branku dáme,“ přemýšlí Hora.

Pražané, kteří zažívají v této sezoně po vstupu zahraničního partnera velké obrození, v posledních dvou zápasech pouze remizovali. Doma hráli s Jabloncem bez branek, v Olomouci plichtili 1:1. V boji o čtvrté místo, které nyní okupuje Liberec, tak výrazně ztratili. „Pořád je hodně zápasů do konce,“ odháněl po utkání s Jabloncem zlé myšlenky slávista Michal Frydrych. Po Olomouci pravil trenér červenobílých Dušan Uhrin: „Chceme být co nejvýše v tabulce, abychom hráli poháry. Nedaří se nám proměňovat šance už tři zápasy. Věřím, že to protrhneme v dalším utkání.“

V Edenu je výkop plánovaný na čtvrt na devět večer. Vstupenky do sektoru pro hosty bude možné na pokladnách koupit dvě hodiny před utkáním. „Máme teď těžký los. Může to být ale tak, že nám silnější soupeři budou vyhovovat. Uvidíme,“ těší se na střetnutí se Slavií Hora, jenž v minulosti právě v Edenu působil.

Přijeďte i vy povzbudit žlutomodré hochy do slávistického fotbalového chrámu!