V sobotu přijede Baník Ostrava

Po reprezentační přestávce se opět rozběhne FORTUNA:LIGA, Teplice v sobotu od 16 hodin hostí doma Baník Ostrava. V nejvyšší tuzemské soutěži je zatím odehráno šest kol. Domácí „skláři” jsou na předposlední příčce, když pět duelů prohráli a jeden vyhráli. Jejich soupeř z Ostravy okupuje mnohem přívětivější páté místo za čtyři výhry a dvě porážky.

Během pauzy Severočeši získali dvě nové tváře - Peruánce Matíase Succara a Francouze jménem Amandou Dialla. „Měli jsme rozjednáno několik variant, šlo o hráče z českých klubů i ze zahraničí. Nakonec se nám podařilo dotáhnout příchod hráčů ze zahraničí. Věříme, že nám pomohou zvýšit kvalitu našeho kádru," tvrdí ředitel FK Teplice Rudolf Řepka.

Jak to na Stínadlech vypadalo během reprezentační přestávky? „Byla dost specifická, protože pár kluků se spojilo s béčkem, šli za něj hrát o víkendu. Dva kluci byli na reprezentaci, trénovalo nás méně. Tento týden jsme se ale spojili a už to ladíme na Baník,” líčí záložník Robert Jukl. Fotbalisté si od ligových bojů odpočinuli psychicky, což jim v jejich situaci přišlo vhod.

Do zápasu se silnou Ostravou půjdou Tepličtí bez stále rehabilitujících Tomáše Kučery, Patrika Žitného a Jana Shejbala. Robert Jukl a Martin Chlumecký budou hrát pod hrozbou čtvrté žluté karty.

Baník před pauzou porazil 1:0 Mladou Boleslav, kolo před tím ale dostal čtyři branky v pražském Edenu od Slavie. „Nečeká nás nic lehkého. Na druhou stranu ale hrajeme doma. Baník je silný hlavně doma, kde má obrovskou základnu fanoušků. Stát se může cokoliv,” větří Jukl.

Přijďte fandit v sobotu „žlutomodrým” na Stínadla! Hráči Teplic vaše hlasivky budou potřebovat. Výkop je v 16 hodin. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Dalibor Černý s asistenty Janem Patákem a Janem Váňou, čtvrtým rozhodčím bude Vít Zaoral. U VARu bude Jiří Adam a Olga Zadinová.

Předprodej vstupenek na zápas probíhá na internetu, do domácích sektorů probíhá ZDE a do hostujícího sektoru pak ZDE.

Pro přístup na zápas je potřeba následující (platí pro všechny osoby na stadionu nad 6 let):
Prokázání bezinfekčnosti dle aktuálních vládních nařízení. Tedy mít jeden z těchto dokumentů:

- výsledek negativního PCR test ne starší sedmi dnů
- výsledek negativního antigenního testu ne starší 72 hodin
- potvrzení o očkování proti COVID-19 (alespoň 14 dní od druhé dávky, respektive od první v případě jednodávkové vakcíny)
- potvrzení o prodělané nemoci COVID-19 v posledních 180 dnech

Jak prokážu bezinfekčnost?
a) Vytištěným dokumentem, který obsahuje Vaše jméno
b) Aplikací Tečka

Respirátory
Na stadion budete vpuštěni pouze s ochranou úst a nosu (FFP2, nebo KN95 bez výdechového ventilu).