V sobotu pro Teplice startuje FORTUNA:LIGA, začínáme na Slavii

Fotbalové jaro je tu, přestože rtuť teploměru olizuje nulu. Fanoušci už jsou ale ve varu, začíná druhá část FORTUNA:LIGY, soutěže, která dozná v této sezoně velké změny – po třiceti kolech základní části se totiž rozdělí na tři třetiny. V jakých patrech tabulky najdeme FK Teplice? Zatím mu patří osmá příčka. První krok směrem nahoru, nebo dolů udělá v sobotu v pražském Edenu, kde se pokusí zaskočit Slavii Praha, velkého favorita na mistrovský titul.

„Moc už se na start jara těšíme, jsme dobře připraveni. Víme, co nás čeká za soupeře, Slavia je teď nejlepší tým české ligy. Jedeme do Edenu ale něco uhrát,“ nestahuje před brodem kalhoty Jakub Hora. „My víme, že Slavia je někde jinde. Musíme být připraveni na to, že na nás od začátku vletí, nesmíme se toho bát. Musíme využít každou její lehkou ztrátu k brejkům, řešit je pak co nejlépe. Dozadu to bude hodně těžké, sešívaní mají opravdu hodně kvalitní mančaft. Pro nás to bude zkouška, je to mužstvo, která je úspěšné i v Evropě. Musíme se k zápasu postavit tak, že se ho nebojíme, musíme se snažit uhrát co nejvíc bodů,“ velí Admir Ljevaković jako správný kapitán.

To, že Tepličtí začínají zrovna v Edenu s nejtěžším možným soupeřem, Hora vítá. „Aspoň nás čeká dobrá atmosféra, přijde hodně lidí. Čekám dobrý zápas. Na Slavii jsme nikdy nezklamali, co si vzpomínám.“

Komplikací pro „skláře“ je, že v sobotu nebudou moct využít Trubače s posilou Kuchtou, kteří patří právě Slavii, a ani Jindráčka, jenž se v přípravě zranil a na Slavii ještě nebude k dispozici. Prostě se to seběhlo tak, že být v sestavě nemůžou. Dostanou šanci jiní, který se musí ukázat. Trenéři si varianty připravovali během každého přípravného zápasu,“ je Hora pozitivní.

Stanislav Hejkal přiznává, že absence zmiňovaných fotbalistů malou komplikací je. „Jednu až dvě náhradní varianty máme, navíc variabilitu rozestavení. Myslím, že připraveni jsme,“ zaznělo z úst hlavního kouče „žlutomodrých“.

Do jara půjdou Teplice i bez Vaněčka a Krále, kteří odešli do Skotska, respektive do Slavie. „Těžší bude nahradit Krále. Hrál na kraji obrany, ve středu, na Bohemce i na pozici hráče číslo šest. Vaněček na konci mého působení neodváděl adekvátní výkony, hlavou už byl ve Skotsku. Proto jsme se na jeho odchod připravovali,“ tvrdí Hejkal. Hora si myslí, že velkou ztrátou pro styl hry, jakým se Teplice chtějí na Slavii prezentovat, je absence Martina Jindráčka. „Po příchodu trenéra Hejkala hrajeme jiným stylem, víc kombinačně, nejsou tam už nákopy. Proto bude zranění Jindráčka větším oslabením.“

Slavia? V zimě mohutně posilovala. Kromě zmiňovaného Krále získala ještě Ševčíka, Masopusta, Kuciaka, Traorého a Yusufa. Ten ale zůstane do konce sezony na hostování v Bohemians, odkud přišel. „Pro mě by bylo na konci sezony nejdůležitější, kdybychom se jako sportovní úsek mohli posunout o pár procent dopředu na cestě, po které jdeme. Aby nám přibyli fanoušci na stadionu, nebo abychom udrželi úroveň z podzimu, a to jak herní, tak i výsledkovou. Abychom měli více střel na bránu, víc rohových kopů v zápase. To jsou cíle, za kterými já můžu jít a které můžu ovlivnit. Na tom jsme všichni pracovali. Když budu mluvit o Česku, tak jsme ve hře ve dvou soutěžích a s tím, jaký tento klub má ambice a kádr, je naší povinností zabojovat o úspěch na obou frontách,“ nastínil jarní ambice Slavie její trenér Jindřich Trpišovský.

Sobotní zápas SK Slavia Praha – FK Teplice začíná v pražském Edenu v 17 hodin.