V sobotu se hraje poslední zápas v sezóně, vstupné je ZDARMA

Šlágr, jaký Stínadla dlouho nepamatují. Pravda, žlutomodrým se nepostaví Plzeň, Sparta, nebo Slavia. Proti nim se bude snažit pražská Dukla. Je tu ale jedno velké ALE. Partě trenéra Daniela Šmejkala půjde o účast ve druhém předkole Evropské ligy. A to není vše. Svou bohatou profesionální kariéru uzavře na Stínadlech odchovanec, dlouholetá opora a dnes už legenda Štěpán Vachoušek. Tolik důvodu být u toho! Start zápasu 30. kola ePojisteni.cz ligy je v 17 hodin, diváci můžou na stadionu zdarma, prvních pět stovek z nich si navíc k prvnímu pivu můžou dát druhé zadarmo, připraveny budou i další atrakce, jako například autogramiáda Jana Kroba a Jakuba Hory od 16:15 na jižní tribuně v prostoru u fanshopu.

„Já věřím, že vše dopadne dobře, že si Vachy tu rozlučku užije pozitivně. Jestli bychom byli zklamaní, kdyby to nevyšlo? Na začátku jara jsme všichni přemýšleli, jak získat co nejvíc bodů a nebýt dole. Teď, když máme šanci jít do Evropy, musíme být v případě nezdaru zklamaní. Musíme udělat vše pro to, abychom to zvládli. A čekat na výsledek z Liberce. Ten ale neovlivníme,“ ví Admir Ljevaković, opora Teplic.

Po předposledním kole se situace vykrystalizovala takto: 4. Mladá Boleslav, 49 bodů. 5. Teplice, 48 bodů. Mladoboleslavští mají navíc k dobru bilanci ze vzájemných zápasů. To, jestli ze čtvrté příčky postoupí do Evropy, mají tedy ve svých rukou. Ale pozor, hrají na hřišti libereckého Slovanu, který na jaře hraje velmi dobře. Také mu jde o to, aby byl v konečné tabulce před svým rivalem z Jablonce.

„Pevně věřím, že Duklu porazíme a že nám Liberec pomůže s Mladou Boleslaví,“ tvrdí Štěpán Vachoušek, muž, na kterého bude v sobotu zaostřeno. „Moje představa? Například zcela zaplněný stadion. (úsměv) Myslím, že kluci by si to za celou sezónu zasloužili. Většina z nich nikdy poháry nehrála, už jen z toho důvodu by to pro ně i pro klub bylo dobře. Když bude více než osm tisíc lidí, tak budeme všichni spokojeni. Věřím, že nás pořádně poženou proti Dukle za vítězstvím.“

Teplicím se do sestavy vrací Tomáš Vondrášek a Tomáš Kučera, kteří vinou čtyř žlutých karet museli v Jablonci stát. Ještě jeden zápas naopak nemůže hrát podobně postižený Jan Krob.

Pražská Dukla je na sedmé příčce, bodů nastřádala zatím 37. Není pravda, že nemá o co hrát; může zůstat na pozici, která jí nyní patří, může poskočit na šesté místo, ale také spadnout až na devátý flek. Vojáci svou kvalitu ukázali v posledních kolech. Minule doma porazili Zlín, před tím v Edenu obrali díky remíze Slavii. Zápas s Duklou bude pro Teplice zajímavý i z toho hlediska, že Pražané byli v červenci vůbec prvním týmem, se kterým se v ePojisteni.cz lize utkaly. Gólem Romana Potočného tehdy Skláři vyhráli na Julisce 1:0.

Přijďte v sobotu v pět pomoct Teplicím do Evropy a rozloučit se se Štěpánem Vachouškem, legendou klubu!