V sobotu startuje na Stínadlech jaro s Olomoucí

Jaro je tu! Alespoň tedy to fotbalové, i když ani počasí není typicky zimní. V sobotu přijede do Teplic k úvodnímu jarnímu kolu olomoucká Sigma, která je po podzimu tabulkovým sousedem Sklářů. Střetnutí jedenáctého s desátým začíná v AGC Aréně Na Stínadlech v 14.30 hodin.

Žlutomodří už jsou na střetnutí s Hanáky pořádně nažhaveni, v prvním mistrovském zápase nového roku chtějí za každou cenu uspět. O tom, že jejich forma graduje, se mohli fanoušci přesvědčit minulý víkend v Blšanech, kde Teplice proti Viktorce Žižkov (2:1) prvních 60 minut předváděly velmi kvalitní fotbal, s nímž byl jejich trenér Stanislav Hejkal spokojený. „Po prostřídání to dobré nebylo,“ přiznává.

V týdnu Severočeši pilovali formu právě v Blšanech, kde je přírodní trávník na rozdíl od toho teplického ve výborném stavu. Není dojíždění do Blšan, které leží za Žatcem, přeci jen komplikací? „Komplikace to je, ale je to pořád lepší než trénovat na umělé trávě. Podle mého názoru prostě umělá tráva je jiný sport,“ tvrdí Hejkal. Na umělé trávě si někteří jeho hráči přivodili drobné šrámy, do utkání se Žižkovem nezasáhli Kučera, Vyhnal ani Řezníček. A právě to Hejkala směrem k sestavě na sobotní duel trápí. „V sestavě jsou dva otazníčky, možná tři. Jeden systémový a další závisí na zdravotním stavu Vyhnala, Řezníčka a Kučery. Podle toho se poté rozhodnu pro systém a sestavu.“

I Lukáš Mareček, velká zimní posila Teplic, je rád, že tým našel v Blšanech skvěle připravený přírodní povrch. „Trenér byl z umělky na mrtvici, takže pro něj i pro nás je mnohem lepší, když můžeme trénovat na trávě,“ potvrzuje středopolař Sklářů. Na mistrovský debut v žlutomodrém dresu se nesmírně těší. „Opravdu moc. Zatím jsem na Stínadlech hrál jen jako soupeř, takže věřím, že v domácím dresu to bude vítězný debut.“

Olomouckou Sigmu v zimě opustili Zima a Plšek, naopak ze Sparty přišel Juliš. Trenér Hanáků Radoslav Látal je spokojený se zimní přípravou, během níž jeho svěřenci sehráli devět zápasů. Ten poslední proti Karviné skončil remízou 0:0. „Plán zimní přípravy jsme splnili na sto procent. Vcelku se nám vyhýbala větší zranění a nemoci. Většina hráčů odtrénovala celou přípravu, takže s tím panuje spokojenost.“

Kouč Teplic Hejkal zápas Sigmy proti Karviné viděl. Tuší, co by na Olomouc mohlo platit. „V hlavě něco mám, Sigmu jsem sledoval, jak při zápasech v Turecku, tak její výkon v generálce s Karvinou. Musím říct, že to je velmi silné kombinační mužstvo a k zápasu vzhlížím s velkou pokorou.“

Utkání FK Teplice - SK Sigma Olomouc začíná v sobotu v 14.30 hodin. Přijďte fandit žlutomodrým, před utkáním navíc budou hostesky od Fortuny rozdávat v okolí stadionu speciální kulichy s logem FK Teplice a FORTUNA:LIGY.