V sobotu zajíždíme do Zlína

Nepovedený zápas 4. kola proti Spartě se pokusí fotbalisté Teplic napravit v dalekém Zlíně. V dalším kole FORTUNA:LIGY je ale na moravském bojišti čeká obtížná role, svěřenci trenéra Michala Bílka totiž vykazují solidní formu, díky které jim zatím patří šestá příčka. Utkání FC Fastav Zlín – FK Teplice začne v sobotu v 17 hodin.

Před soubojem se soupeřem, který stejně jako „skláři“ vyznává žlutou a modrou, si fandové Teplic kladou celou řadu otázek, jak vylepšit výkon, který byl v neděli hodně nepřesvědčivý. Recept na zlepšení má krajní bek Jan Krob. „Musíme jeden za druhého bojovat, mluvit na hřišti, makat na sto procent. Proti Spartě to byl ´zápas blbec´. Dostali jsme lekci, ve Zlíně se z toho musíme oklepat,“ říká zkušený obránce.

Na Letné, jak se místu, kde zlínský fotbalový stadion najdete, se Teplicím hraje dobře. „Je tam zavřený stadion, opticky menší hřiště, hraje se nám tam opravdu dobře. Myslím si, že nás čeká vyrovnané utkání a věřím, že s lepším koncem pro nás.“

Zlínští „ševci“ zatím hráli doma s Mladou Boleslaví (3:2) a s Jabloncem (1:1), venku se představili v Brně proti Opavě (2:1) a v Plzni (0:1). Svěřenci kouče Michala Bílka, který do klubu přišel v létě, nemají zatím kanonýra jakým disponují „skláři“ v osobě čtyřgólového Davida Vaněčka, Jean – David Beaugel se trefil dvakrát. Zlíňané jsou ale nepříjemní svým pojetím hry, prezentují se hrou ze zajištěné defenzivy, ze které často vyrážejí do brejků. Jde jim ale také hra „do ohně“, kde číhají vysocí fotbalisté, kteří umí standardní situace zužitkovat právě díky svým centimetrům.

Naposledy hrál Zlín v Plzni a mistrovskou Viktorku málem připravil o body, prohrál jen vinou branky, která padla patrně z postavení mimo hru. „Musím Zlín pochválit, bránil opravdu dobře, dobře se jeho hráči zajišťovali,“ vysekl „ševcům“ pochvalu plzeňský útočník Michael Krmenčík, který utkání rozhodl.

V minulé sezoně Teplice ve Zlíně prohrály 2:0, doma 2:1 „ševce“ porazily.