11.01.2015 | Martin Kovařík

Václav Polák: S přemlouváním u mě hráči nepochodí

Kondiční trenér teplických fotbalistů Václav Polák dává hráčům v úvodu zimní přípravy pořádně do těla. Polák, který je mimo jiné také boxérským mistrem světa, je znám svými náročnými tréninky, takže ho občas hráči zkouší přemlouvat, aby trošku ubral, ale s tím u něj nepochodí, jak prozrazuje v následujícím rozhovoru.

Jak moc dáváte hráčům do těla během přípravy?

"Snažím se z hráčů dostat maximum, tak aby jim to pomohlo ve výkonech na hřišti. Samozřejmě každé cvičení má jiný účel a jiné zatížení, ale myslím, že se nám zatím daří pracovat velmi dobře a hráče postupně posouvat po kondiční stránce. Myslím, že jsou na tom lépe než v loňské zimní přípravě."


Brblají hráči hodně?

"Samozřejmě, že prupovídky jsou a občas se mě snaží i přemluvit, abych trošku ubral, ale mají smůlu, s tím u mě totiž nepochodí. (úsměv)"

Jak náročný byl program, který jste hráčům uložil přes vánoce?

"Během pauzy hráči dostali plány, aby se udrželi ve formě a pracovali na vytrvalostní kondici. Každý dostal sporttestr a já jsem díky nim zkontroloval, kdo a jak plány plnil."

Zvládají zatím hráči náročný program bez problémů?

"Podle mého první část zimního drilu zvládají hráči na výbornou a vše probíhá přesně tak, jak má. V tomhle ohledu jsem s prvním týdnem naprosto spokojený."

Do kdy je čeká ta nejnáročnější část přípravy?

"To nejnáročnější nás čeká v podstatě až do odletu na herní soustředění na Kypr, takže ještě v následujícíh dvou týdnech dostanou hráči pořádně do těla."