Ve středu je tu MOL Cup proti Královu Dvoru

Ve středu vstoupí fotbalisté Teplic do domácí pohárové soutěže MOL Cup. Los žlutomodrým přiřknul Králův Dvůr, tedy celek z ČFL, který trénuje bývalý teplický hráč Jiří Sabou!

Už se chystáte hledat na mapě, kde Králův Dvůr leží? Pomůžeme vám, najdete ho nedaleko Berouna. V minulé sezoně se Cábelíci, jak se Královodvorským říká, umístili v devatenáctičlenném pelotonu na devátém místě.

Sabou, jehož si tepličtí fanoušci pamatují jako velkého srdcaře a dříče, v Královo Dvoře ještě nedávno hrál, od nové sezony se ale stal koučem. „Myslel jsem, že budu ještě někde pokračovat jako hráč, byla varianta i jako hrající asistent v Králově Dvoře… Věci však nabraly rychlý spád, u týmu skončil zkušený trenér Barát, a já nakonec na nabídku předsedy Cábelíků, pana Hrabáka, kývl,“ vysvětloval na klubovém webu, jak se z fotbalisty stal kouč.

Jestli někdo čeká, že Jiří Sabou bude svým svěřencům ordinovat tvrdou hru, kterou on sám bez skrupulí vyznával, je na omylu. „Samozřejmě bych chtěl hrát útočný fotbal, postavený na pracovitosti a soudržnosti celého týmu,“ překvapuje svou filozofií.

Na souboj s Královým Dvorem se těší Martin Fillo, vítá totiž nahuštěný program. „Příprava byla hrozně dlouhá, jsem proto rád, že budeme hrát i pohár. Aspoň se bude méně trénovat, opravdu se už těším. Doufám, že pohár zvládneme a postoupíme do dalšího kola!“

Pohárové střetnutí Králův Dvůr – Teplice začíná ve středu v 17 hodin. V úvodním kole MOL Cupu Králův Dvůr vyřadil Kolín, který porazil 1:0.
Nejlepším střelcem Cábelíků byl v minulém ročníku ČFL desetibrankový Martin Kraus. Pět gólů vstřelil Jakub Balšánek.