Vyjádření předsedy představenstva FK TEPLICE a.s.

"Musím reagovat na slova našeho hlavního trenéra Jiřího Jarošíka po sobotním zápase na hřišti Viktorie Plzeň, kdy zmínil, že se mu nelíbilo chování domácí lavičky, vyjma hlavního trenéra, ve smyslu vyvíjení tlaku na rozhodcovskou čtveřici, která utkání řídila. Rád bych vyjářil jeho postoji jednoznačnou podporu a velmi si ho cením.

Tento jev se v poslední době objevuje na českých ligových trávnících čím dál tím více a celé představenstvo FK TEPLICE a.s. ho jednoznačně odsuzuje. Současně také vyzýváme Ligovou fotbalovou asociaci
ve spolupráci s Komisí rozhodčích FAČR, aby v tomto směru podnikla kroky ke kultivaci fotbalového prostředí.

Došlo k výrazným změnám v rozhodcovských listinách a mladí rozhodčí, kteří nově začínají pískat nejvyšší soutěž, se tímto dostávají pod neustálý tlak nejen realizačních týmů, ale mnohdy také členů managementu jednotlivých klubů, což může mít poté také dopad na posouzení jednotlivých situací."

Ing. Pavel Šedlbauer
předseda představenstva FK TEPLICE a.s.