Vyjádření představenstva FK TEPLICE k rasistickým projevům na adresu Abdallaha Gninga

Představenstvo FK Teplice se na svém dnešním zasedání mimo jiné zabývalo rasistickými projevy na adresu Abdallaha Gninga během sobotního zápasu s Hradcem Králové na stadionu v Mladé Boleslavi.

Jednoznačně odsuzujeme jakékoliv rasistické projevy na fotbalových stadionech. Takové chování do společnosti nepatří a takoví fanoušci nepatří na fotbalové stadiony.

Oceňujeme, že se celou záležitostí ihned začala zabývat Ligová fotbalová asociace na základě zprávy technického delegáta utkání. Rozhodnutí je nyní na přislušných fotbalových orgánech, tedy na disciplinární komisi, ale věříme, že se tímto chováním bude zabývat také Policie ČR.