WU13: Přátelská utkání na Moravě

O víkendu 9. a 10. 2. 2019 mladší žákyně absolvovaly přátelská utkání na Moravě.

Naše děvčata se tentokrát utkala v rámci zimní přípravy s týmy z 1. ligy mladších žákyň Morava. Jednalo se o 1. FC Slovácko a Lokomotivu Brno Horní Heršpice. První zápas děvčata hrála v sobotu od 18h v Brně s celkem 1. FC Slovácko. Tomuto týmu bohužel podlehla vysokým rozdílem 12:0. Nedělní zápas děvčata odehrála s týmem z Horních Heršpic. Na tento zápas měla děvčata svého prvního fanouška, který nebyl z řad rodičů. Jednalo se o teplického rodáka, který momentálně žije právě na Moravě. Velice mu děkujeme za podporu i našich děvčat!!!

Hodnocení trenéra:

Na Moravu jsme jeli kvůli konfrontaci s jinými soupeři, než se kterými se potkáváme u nás.
Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně. Nepřesně jsme kombinovali a přihrávali. V úvodních minutách jsme udělali několik velkých chyb. I v průběhu prvního poločasu jsme nechávali aktivitu spíše hostům. V této fázi utkání většina našich hráček polevila ve výkonu. Nebyli jsme schopni vůbec kombinovat a v přechodové fázi jsme se dopouštěli velkého množství nevynucených ztrát. Do poločasu jsme provedli několik změn v sestavě, ale i tento krok zlepšení nepřinesl. Právě naopak. Soupeř, po našich minelách při bránění, v krátkém časovém sledu čtyřikrát skóroval a nám se po tomto momentu zcela rozpadl herní koncept. Do konce utkání jsme nebyli schopni se z této letargie dostat a zaslouženě prohráli. V sobotním střetnutí jsme nenavázali na dobré výkony, které podáváme v trénincích. Více, než konečný výsledek, mne mrzí naše předvedená hra, která neměla místy hlavu ani patu. Až na výjimky byl druhý poločas trochu lepší, ale ustrašený.

Nedělní zápas jsme začali obdobně jako v sobotu. Až na některé výjimky, jsme se tentokrát soupeřek tolik nezalekli. Naše hra už byla trochu lepší. Bohužel se nám nedařilo rychle přejít do útočné fáze. Soupeřky nás dostaly pod tlak a naše děvčata se s tím v první půli nedokázala srovnat. V druhé polovině zápasu jsme už byli trochu lepší. To se zejména ukázalo v konečné fázi, kde jsme měli možnost skórovat a také skórovali. Závěrem bych chtěl říci, že je to velká zkušenost pro naše děvčata, ale i pro nás trenéry. Chtěl bych hlavně poděkovat všem děvčatům za výkony v obou dnech a věřím, že jim zápasy přinesly mnoho zkušeností, které budeme moci využít v jarní části ligy.