WU13: SK Slavia Praha - FK Teplice 3:3 (1:1)

Mladší žákyně zajížděly k poslednímu přátelskému utkání před začátkem jarní části 1. ligy mladších žákyň na půdu pražské Slavie, kde remizovaly 3:3.

Před startem jarní části ligy bylo v plánu poslední přátelské utkání. Do areálu pražského Edenu nás pozvala domácí Slavia Praha, s kterou jsme se v zimní přípravě střetli již dvakrát, v obou případech na satelitním turnaji pořádaným Duklou Praha. Do Prahy jsme cestovali s vědomím, že nám chybí větší část základního kádru. Velký dík patří mělnické Báře Horčicové a neratovické Jolaně Krůtové, které nám přijely pomoct a zahrát si s námi. Obě během zápasu ukázaly, že mají obrovské nadšení pro fotbal a s balónem to opravdu umí.

Utkání začalo za zpěvu fanoušků "A" týmu SK Slavia Praha, která těsně před naším výkopem porazila doma Olomouc 3:1 v rámci HET ligy, a tak fanoušci oslavovali 3 body v místní restauraci nedaleko od hřiště. Holky to nijak nezaskočilo a začátek patřil nám. Od prvních minut jsme se tlačili do zakončení a vytvořili si pár nadějných situací, které jsme bohužel nedokázali přetavit v branku. I díky tomu se dokázaly rozkoukat domácí holky a činit se musela také naše brankářka. Utkání nabralo tak zvaný "hurá styl", kdy se hra přelévala nahoru dolů. Příliš kvalitní kombinace k vidění nebylo. Jako první udeřila Slavia. Po hezké zpětné přihrávce a přesném zakončení jsme inkasovali v 10. minutě - 1:0. Projev hry se však příliš nezměnil. Každý chvilku tahal pilku. Když ovšem zatáhla za pilku Kačka Frycová, bylo vyrovnáno - 1:1. Po akci Vaníčkové dorazila volný míč do otevřené svatyně domácí brankářky. Za tohoto stavu se pískal konec prvního poločasu. Přiliš odpočinku poločas nepřinesl. Aby holky nestály dlouho, druhé dějství začalo po pár minutách. Úvod druhé poloviny nás bohužel zastihl nepřipravené. Slavia nás zatlačila a vytvořila si hned několik gólových příležitostí. Opět nás podržela skvělá brankářka. Paradoxně, když jsme se z tlaku dokázali vymanit a hru vyrovnat, přišel úder v podobě druhé branky domácích - 2:1. Slavia po zmatečné situaci v našem brankovišti dokázala dotlačit míč do sítě a vzala si vedení zpět. Utkání si však stále drželo tvář z prvního poločasu a šance přicházely víceméně jen po chybách, než-li po vypracovaných akcích. Změnit to dokázala až Vaníčková, která během 5 minut nejprve nastřelila tyč, po další akci vyrovnala, a dokonce i skóre otočila - 2:3. Všechny tři akce spojoval jeden jmenovatel - krásná individuální akce. Poprvé v utkání jsme se tak dostali do vedení. Bohužel jsme se z něj přiliš dlouho neradovali a po krásné přízemní střele Slavia po pěti minutách srovnala krok - 3:3. Posledních 10 minut bylo už spíše hektických. Na obou týmech byly známky vyčerpání a konec zápasu se nesl v množství zkažených přihrávek a čekání na konec. Z Edenu jsme tak odjížděli s pomyslným bodem. Domácím děkujeme za pozvání a za kvalitní generálku na sobotní utkání pod Ještěděm.

SK SLAVIA PRAHA vs. FK TEPLICE - 3:3 (1:1)
Branky: Vaníčková 2x, Frycová

Sestava: Horčicová - Čápová, Forstová, Frycová, Klášterková, Krůtová, Málková, Rosová, Sedláková, Toušková, Vaníčková, Vaňková a Vyčichlová

Komentář trenéra:

"Do Prahy jsme jeli opravdu v okleštěné sestavě. Chybí nám spousta holek, které tvoří základní osu týmu. Navíc v 15. minutě odstoupila Mája ze zdravotních důvodů a bylo hrozně složité nakombinovat ten tým tak, aby měl určitou kvalitu, a zároveň holky nestály dlouho za postranní čarou. Přesto jsme se s tím dokázali poprat celkem slušně. Hrozně moc nám pomohly holky z Mělníka a Neratovic. Patří jim velký dík a také jejím rodičům, příbuzným, kteří je přivezli. Budeme velice rádi, pokud budou mít chuť si s náma občas zatrénovat a případně zahrát v nějaké dalším přátelském utkání. Holky jsou zde vždy vítány. Zápas se pak nesl spíše v duchu individualit a mnoho úspěšných kombinačních akcí jsme neviděli. Musíme být však u většiny holek trpěliví. Velká část z nich je ještě přípravkového věku a měly by stále hrát ve formátu 5 + 1 na menší hřiště, nikoliv 7 + 1 a na polovinu. Několik holek nehraje fotbal ani celý jeden rok a už se musí prát s pražskou Slavií. Za ten půl rok jsme udělali obrovský kus práce. Cením si hlavně toho, že jsme dokázali změnit mentalitu holek. Začínají vnímat fotbal jinak, než tomu bylo na začátku. Jsou mnohem aktivnější, sebevědomější, což je strašně moc důležité proto, aby zvyšovaly své technické dovednosti. Věřím, že jsme na jarní část dobře připraveni. Musíme během tohoto týdne doléčit zranění a nemoci, které nás srážely poslední dva týdny, a do Liberce pojedeme pro tři body."