22.03.2020 | Kuncová Veronika

WU18: Galbavá Lenka: Nejlíp se cítím v útoku

Momentálně máte na základě situace, která panuje, nucené volno. Jak jej trávíš? Věnuješ se trénování nejak individuálně?

Snažím se něco dělat a jen nesedět doma. Chodím běhat a jezdíme se sestrou na kole. Původně jsem měla v plánu chodit i na hřiště, ale u nás to teď není možný, takže to bude muset ještě počkat. Nicméně chci jít se sestrou aspoň za barák, aby mi ten balón nebyl po pauze úplně cizí. Nebudu lhát, už bych přivítala normální režim a tréninky, takhle mě to moc nebaví.

Cítila ses připravená na druhou polovinu sezóny?

Cítila jsem se připravená, ale vím, že je stále na čem pracovat. Momentálně mám menší zdravotní problémy, ale až se to vyřeší, budu připravena nastoupit v plné síle.

Cos očekávala od jarní části?

Od jarní části jsme si s novými trenéry řekly nějaké cíle a ty bychom chtěly naplnit. Myslím, že bychom měly pořádně máknout, abychom konečně daly nějaké góly a udělaly ne jen sobě, ale i rodičům a všem příznivcům radost. Což se nám částečně povedlo v zápase proti Plzni.

Jak vnímáš změnu po postupu do 1. ligy?

Postupem do 1. ligy se toho změnilo strašně moc. Pro všechny je to větší dřina, zápřah a hlavně výzva. Je to úplně něco jiného než 2. liga. Zde jsou mnohem kvalitnější soupeři, kteří trestají každou naši chybu. Pro mě osobně je to strašně důležité, protože tato soutěž nás připravuje na přesun do ženského fotbalu. Odpovědnost a chuť do fotbalu je teď mnohem větší.

Jaký je tvůj fotbalový vzor a proč?

Můj fotbalový vzor je Messi. Na to jakou má výšku a celkově stavbu těla se s tím velice dobře vypořádal a obdivuji jeho techniku zakončování.

Kdy a jak jsi se dostala k fotbalu?

K fotbalu jsem se dostala v družině ve 2. třídě. Kluci hráli fotbal a paní vychovatelka si všimla, že asi tak tragická nejsem, a tak dala rodičům číslo na trenéra z Litvínova.

Co pro tebe znamenají FK Teplice?

Teplice mi tenkrát hodily záchranné lano, když sem měla špatné období, co se týká přesunu z Prahy kvůli škole. A za to sem jim vděčná.

Jaký post hraješ a vyhovuje ti?

Nejlíp se cítím v útoku, ale když je potřeba, ráda si zahraji ve středu zálohy, protože mám víc kontaktů s balónem.

Jaké největší rozdíly vidíš mezi ženským a mužským fotbalem?

Přijde mi, že ženský fotbal není tak rychlý, ale holky nahradí rychlost svým fotbalovým přemýšlením.

Popiš nám ve zkratce tvoji kariéru.

V 8 letech to byli žáci v Litvínově, ve 12 přesun do Sparty, kde jsem odehrála úžasný 3 roky, které mi strašně daly. A v 15 přesun do Teplic, kde působím do teď.

Jaké cítíš, že máš silné a slabé stránky?

Nejslabší část je asi moje psychika. Vše si strašně beru na sebe a vyčítám. A naopak mojí silnou stránkou je asi fotbalové myšlení a kontakt s balónem, v tom není moje slabina. A myslím si, že mi dost záleží na týmovém duchu.