WU18: Ivan Zelenka: Holky jsou rozumnější.

Ivan Zelenka již druhým rokem působí u žen a dorostenek na pozici maséra a zdravotníka. Stará se o to, aby děvčata mohla podávat v utkáních co nejlepší výkony a byla zdravá.

V čem vidíte sílu týmu dorostenek a naopak?

Sílu dorostenek vidím zejména v jejich velké snaze a spolupráci jako týmu.

Jak jsou na tom děvčata po zdravotní stránce?

Po zdravotní stránce, až na malé výjimky, si myslím, že jsou holky v pořádku.

Dříve jste hrál také fotbal, popište nám svou fotbalovou kariéru.

Fotbal jsem hrál od mala. Za žáky a dorost jsem hrál v Bílině krajský přebor. Současně jsem dělal ještě řecko-římský zápas, a to 1. ligu v Teplicích. Za chlapy ve fotbale jsem několik let hrál za Duchcov a Zabrušany. Svůj poslední zápas jsem odehrál v mých padesáti letech.

Proč jste zvolil zrovna dívčí fotbal?

K dívčímu fotbalu jsem se dostal s trenérem Erbenem, který byl osloven Teplicemi. Vzhledem k tomu, že jsem s ním dlouhodobě spolupracoval, tak jsem jej následoval do Teplic. Byla to pro nás velká výzva a zkušenost vykopat 1. ligu dorostenek.

Působil jste dříve i u mužů/chlapců a kde?

Působil jsem jako trenér žáků a dorostu v Bílině. Dále jsem se začal zajímat o masérství a postupem času masíroval A mužstva Bíliny, Zabrušan, Lahoště a Duchcova.

Vyhovuje vám práce s děvčaty?

Práce s děvčaty je super. Na rozdíl od chlapů je to klidnější a více pohodové. A hlavně jsou holky rozumnější.