WU18: MFK Trutnov - FK Teplice 1:7

V sobotu 1. 6. 2019 sehrály naše dorostenky poslední zápas 2. ligy dorostenek. Jejich soupeřkami byla děvčata z týmu MFK Trutnov. Tento zápas měl rozhodnout o tom, který z těchto dvou týmů bude dál v baráži bojovat o postup do 1. ligy dorostenek. Naše dorostenky v tomto zápase potřebovaly remizovat nebo vyhrát. Do Trutnova s nimi na trenérském postu vyrazila hráčka našich žen Markéta Vlastníková, která dočasně zastoupila trenéra Ladislava Erbena, který se nemohl zápasu zúčastnit ze zdravotních důvodů.

S jakým cílem jste šla do tohoto utkání?

Jasným cílem byla výhra. Před zápasem jsem řekla holkám, ať si z toho nedělají hlavu a ať hrají fotbal, jak ho umí.

Měla jste připravenou nějakou speciální taktiku?

Taktiku má náš tým dorostenek jasně danou. Chceme hrát jednoduchý fotbal, na který se dá koukat.

V 50. vteřině utkání padl náš první gól. Spadla z vás v tu chvíli nervozita?

To, že padl gól již v 50. vteřině byl dobrý začátek, ale nic to neznamenalo. Byl před námi soupeř, který je v tabulce za námi a mohlo se stát cokoliv. Nervozita ze mě spadla až, když jsme vstřelili 3. branku.

V čem jste při zápase viděla největší problém?

Největší problém? Pořád stejný. První dotek s balónem nám dělá problém.

Za co byste chtěla holky pochválit?

Holky bych chtěla především pochválit za přístup k fotbalu. Jsem ráda, že jsou tým, který táhne za jeden provaz.

Ten den jste slavila narozeniny. Daly vám holky nějaký dárek, kromě vítezství?

Největší dárek, který jsem dostala bylo vítězství v posledním zápase. Holky mě mile překvapily a dostala jsem podepsanou týmovou fotku, která má svoje místo u mě doma.

Jak byste celkově ohodnotila toto utkání a jak se připravujete na barážové utkání s Olomoucí?

Celkově si myslím, že holky na hřišti nechaly vše. A o to ve fotbale jde. Ačkoliv výsledek byl jednoznačný, myslím si, že soupeř nám nedal nic zadarmo. Na barážové utkání se připravujeme stejně jako na jiná utkání. Jde o postup do nejvyšší dorostenecké soutěže, ale na hřišti nás bude 11, stejně jako soupeřů, a já věřím, že když děvčata nechají na hřišti vše, dobře to dopadne.

Ještě bych velice ráda dodala, že ačkoliv jsem momentálně jako trenérka dorostenek já, tak největší zásluhu na jejich úspěchu, což je výhra 2. dorostenecké ligy, má krom holek samých pan Ladislav Erben.

MFK Trutnov - FK Teplice 1:7 (0:4)

Branky: Pokorná 2x, Motyčková 2x, Galbavá, Rezková, Striebliková - vlastní

Sestava: Pilná, Pazderová, Motyčková, Fryčová, Pokorná, Altmanová, Hrdličková, Rezková, Galbavá, Hrušovská, Kuchařová, Neumanová, Šulcová, Mendlová

Fotogalerii ze zápasu najdete zde.

Pojďte podpořit naše děvčata v boji o 1. ligu!!!

9. 6. 2018 15:00 FK Teplice - 1. FC Olomouc - Lahošť

16. 6. 2019 16:00 1. FC Olomouc - FK Teplice - Kožušany