Ženské týmy o víkendu neprohrály!

Vše odstartovaly teplické žákyně, které zavítaly na půdu pražské Dukly Praha. Mladší žákyně přehrály soupeřky z Dukly a zvítězily 1:7. O chvilku později v tomto tempu pokračovaly i starší žákyně. Dívky vstoupily do zápasu s vervou získat tři body. Prvních 15 minut se hrál vyrovnaný fotbal na obou stranách s šancemi na gól. Až ve 20 minutě se podařilo vstřelit branku Mrvíkové a ihned čtyři minuty na to znovu rozvlnila síť střelou z dálky Kuchařová. Druhý poločas patřil dívkám Teplic, které si vytvořily plno akcí, ale pouze čtyři dokázaly proměnit. Po 70 minutách konečný stav utkání 0:6. Poté na domácí půdě přivítalo ženské áčko tým FC Praha, se kterým na podzim remizovaly 3:3. Teplické ženy si chtěly udržet čelo tabulky, a proto je nečekalo nic lehkého. V úvodu utkání vstřelily dvě branky a měly náskok před soupeřkami. Po 30 minutě se probudili hosté a snížili na 2:1. Bohužel po střetu se soupeřkou musela ze hřiště odstoupit kapitánka domácích. Hostům se podařilo těsně před koncem poločasu srovnat na 2:2. Do druhého poločasu nastoupil znovu tým Teplic lépe. V rychlém sledu nastřílel dvě branky a nenechal soupeřky ohrozit branku. Na konci utkání navýšila skóre Friedrichová na konečných 5:2. V neděli čekalo béčko poslední domácí utkání. Soupeřky přijely v 9 hráčkách což domácím ulehčilo situaci a nastřílely ženám z Horní Břízy 7 branek. Díky dalšímu zisku tří bodů zůstávají ženy na druhém místě za Pavlíkovem.

Ženy A

FK Teplice – FC Praha 5:2
Sestava: Boroschová – Janečková, Mrázová, Badinková – Vlastníková (Müllerová) – Motyčková, Němcová L., Kodešová, Friedrichová – Lukešová, Němcová M. (Budilová)
Branky: 2x Friedrichová, Motyčková, Badinková, Lukešová

Hodnocení trenéra: V dalším kole ČFL nás čekal těžký soupeř, který nás dokázal na podzim na jeho hřišti dost potrápit. Přesto jsme do zápasu šli bez přehnaného respektu a s odhodláním získat další důležité body. Vstup do utkání nám už tradičně vyšel výborně a rychle jsme si, díky brankám Friedrichové a Motyčkové, vybudovali slibný náskok. V dalším průběhu poločasu jsme si udržovali převahu a vytvářeli si slibné příležitosti. Zaskočila nás až branka soupeře po sérii našich laciných chyb a vzápětí nucené střídání kapitánky Vlastníkové. Do konce poločasu jsme se už nedokázali zkoncentrovat a dostali se pod trvalý tlak soupeře. Ten vyústil ve vyrovnávací branku soupeře těsně před odchodem do šaten. Do druhého poločasu jsme nastoupili už opět koncentrovaně a s odhodláním nedovolit soupeři aby nás připravil o body. Díky zlepšené hře jsme si brzy vzaly zpět dvoubrankové vedení, když se prosadily Lukešová a Badínková. Zbytek zápasu jsme už díky soustředěnému a bojovnému výkonu další komplikace nepřipustili a naše vítězství definitivně zpečetila svým druhým gólem Radka Friedrichová.