Žitný a Radosta nastoupili za reprezentace

Tepličtí mladíci z kádru A mužstva o uplynulé reprezentační přestávce nastoupili za česká reprezentační družstva. Oba zasáhli do obou utkání, které tým do jednadvaceti, respektive devatenácti, let odehrál.

Patrik Žitný byl nejprve jako střídající hráč u výhry v kvalifikaci o ME hráčů do 21 let v roce 2021, na hřiště se dostal v 74. minutě za střelce první branky Antonína Vaníčka. Druhý zápas jednadvacítky byl přátelský ve Francii a Žitný figuroval v základní sestavě, ba co víc dokonce vstřelil úvodní branku celého utkání, když si pěkně zpracoval těžký míč a poslal ho vzápětí do sítě. Český tým však vedení neudržel a nakonec ve Francii prohrál 1:3. Patrik Žitný odehrál 85. minut.

Česká devatenáctka měla na programu dva přátelské zápasy, začala tím se Švýcarskem, kterému však podlehla 0:2. Matěj Radosta odehrál na kraji záložní řady 62 minut. Ve druhém zápase, který se hrál na půdě silné Belgie, byl Radosta opět v základní sestavě a byl nakonec u cenné remízy 2:2, v tomto zápase odehrál 71 minut.