Žitný s Plachým nastoupili v modelovém zápase jednadvacítky

Mladíci Patrik Žitný a Jan Plachý nastoupili včera v modelovém zápase české jednadvacítky, která měla krátké soustředění v posledních dnech. Modelový zápas se pak odehrál v Kunicích.

Tři společné tréninky a k tomu jako bonus zkrácený zápas; taková byla náplň letního kempu, který pro jednadvacítku znamenal první setkání od loňského listopadu. A také dnešní utkání nabídlo řadu cenných poznatků o aktuální síle reprezentace, která před podzimním finišem kvalifikace vede svoji skupinu.

„Vždycky to je zvláštní, když proti sobě nastoupí kluci z jednoho týmu, ale mělo to svoji úroveň. I v tom vedru se hrálo v tempu a nás zajímalo, jestli kluci dokážou nácvikové věci z předchozích tréninků převést i do zápasu. A opravdu se tam z té té přípravy objevilo dost věcí, což je velmi pozitivní. Občas to samozřejmě bylo živelné s nějakými ztrátami, což lze přičíst i tomu, že někteří hráči šli do kempu vlastně z dovolené. To dobré ale jednoznačně převažuje,“ hodnotil Jiří Kohout, asistent trenéra Karla Krejčího.

Patrik Žitný odehrál celé utkání na levém křídle a prosadil se také gólově, když ve dvacáté minutě vyrovnával na 1:1. Jan Plachý, který v minulé sezóně hostoval v Ústí a od středy se zapojí do přípravy Teplic, nastoupil do druhého poločasu, ve kterém jednu inkasoval, když dostal rozhodující gól na 2:1 od Václava Drchala.

U21 „červení“ – U21 „bílí“ 2:1 (1:1) na 2 x 30 minut