Žitný se trefil za českou jednadvacítku

Několik teplických mladíků opět zasáhlo do zápasů mládežnických reprezentací. U cenné výhry nad Mexikem byl Patrik žitný, který po hodině hry vstřelil čtvrtou branku do sítě středoamerického soupeře.

ČR U21 – Mexiko U20 4:0 (1:0)
43. z pen. a 47. Šašinka, 55. Graiciar, 60. Žitný.
ČR: Trmal – Douděra, J. Král, Chaluš, Holík – Sadílek, Krejčí – Graiciar (65. Vaníček), Bucha (75. Matoušek), Žitný (65. Granečný) – Šašinka (75. Drchal).

Česká jednadvacítka prohrála doma s Nizozemskem 0:2, v jejím dresu se opět představil Karel Hasil, toho času na hostování v Táborsku. V utkání odehrál závěrečných 23 minut.

ČR U20 – Nizozemsko U20 0:2 (0:2)
12. Grot, 19. Vente. ŽK: Šípek – Grot, Wehrman, Wijndal, Van de Looi, Kramer.
ČR: Bačkovský – Hašek (46. Svodoba), Richter, Stropek, Dudl (67. Hasil) – Tischler (82. Chytil), Sedláček (46. Jukl), Růsek (73. Mužík) – Pfeifer (73. Vašulín), Šípek (73. Novák), Fortelný (46. Hellebrand).
Nizozemsko: Ten Hove – Bakboord, Kramer, Pinas, Wijndal – Wehrman (C), Van de Looi – Grot, Vente, Lang (84. Reijnders) – Piroe (80. Nunnely).

Česká devatenáctka má pořád naději na postup do finálového turnaje Mistrovství Evropy U21, když po prohře s Anglií dokázala porazit dnes Dánsko 3:1. Celý zápas ve středu obrany odehrál teplický odchovanec hájící barvy Atalanty Bergamo David Heidenreich.

ČR U19 – Dánsko U19 3:1 (1:0)
13. Solil, 46. a 85. Šulc – 58. Frederiksen. ŽK: Hezoučký – Olsen.
ČR: Kovář – Fukala, Zima, Heidenreich, Konopásek – Solil (84. Slaměna), Macháček – Ostrák (87. Honig), Šulc, Hezoučký (87. Míka) – Kepl (66. Zlatohlávek).
Dánsko: Bernat – Olsen (46. Sorensen), M. Jensen, Gudmann (74. Bidstrup), L. Klitten (53. Frederiksen) – Madsen, Nartey (82. Kaastrup) – O. Klitten, V. Jensen, Damsgaard – Kaufmann (82. Hogh).

Česká osmnáctka zvítězila na turnaji v Dubaji. Výhru si zajistila dnešním zápasem s Japonskem, ve kterém mladíci porazili Japonsko 2:1. Závěrečných jedenáct minut utkání odehrál také teplický záložník Matěj Radosta.

Japonsko U18 - ČR U18 1:2 (0:1)