14.kolo | 23.12.2020 | Letná, Zlín
FC Fastav Zlín - FK Teplice

Zlín - Teplice 2:3 (1:2)

23.12.2020 | Redakce

Teplický tým vyrazil k poslednímu utkání v letošním kalendářním roce do Zlína, ve výpravě však kvůli nemoci chyběl hlavní trenér Radim Kučera, kterého při utkání zastoupil jeho asistent Josef Dvorník. Ten nemohl počítat s Janem Fortelným, kterého ze zápasu vyřadil svalové problémy.

Do zápasu vstoupil teplický tým velmi dobře, trpělivě držel míč a po pěkné akci dokázal v 8. minutě také otevřít skóre, když dotlačil míč do sítě Jakub Mareš. Poté se téměř deset minut nehrálo, protože byl ošetřevaný domácí brankář Stanislav Dostál. Nucený pauza jakoby žlutomodré mírně vyřadila z tempa a domácím se podařilo ve třicáté minutě vyrovnat zásluhou Janetzkého. V prvním poločase se však nastavovalo kvůli zmíněnému ošetřování deset minut a ve čtvrté nastavené minutě přidal Jakub Mareš svůj druhý gól.

Po změně stran pokračovala na zlínské Letné gólová podiváná, v 67. minutě totiž domácí opět srovnali, Janetzký se stejně jako Mareš prosadil podruhé a jeho gól byl opravdu výstavní. Ani to však ve vánočním utkání nebylo vše, Matěj Radosta se prodral k míči čtvrthodiny před koncem a mazáckým zakončením dosál také své první ligové branky. Pak už žlutomodří dovedli poslední utkání letošního roku do vítězného konce a nadělili si tak pod stromeček tři body.