29.kolo | 25.4.2021 | Srbská, Brno
FC Zbrojovka Brno - FK Teplice
0:0

Brno - Teplice 0:0

25.04.2021 | Redakce

Teplický tým v neděli nastoupil v Brně k důležitému záchranářskému souboji s místní Zbrojovkou. Vrásky na čele trenéra Kučery přibyly po tom, co se na marodku po středečním zápase dostal brankář Čtvrtečka a momentálně také nouzový stoper Kučera. Do branky se tak postavil Tomáš Grigar, do stoperské dvojice se po kartách vrátil Šimon Gabriel.

Komentář

První větší příležitost utkání měl v 17. minutě Vukadinović, který to z úhlu zkusil na Berkovce, který míč nadvakrát zkrotil. Vzápětí zahrozilo také Brno, ale Reitera v obou šancích skvěle vychytal Grigar. Největší možnost měl pět minut před přestávkou Patrik Žitný, toho skvěle vyslal obloučkem Radosta a Žitný zkoušel v pádu přelobovat brankáře, který na poslední chvíli míč zasáhl. Výrazně do osudu utkání zasáhla 43. minuta, Hladík se dostal za obranu Teplic a těsně před vápnem ho fauloval Gabriel, následovala červená karta a přímý kop, který domácí poslali nad branku. Do hry tak šel z lavičky Ondřej Mazuch místo Matěje Radosty a hosté dohrávali o deseti.

Po změně stran protáhl Grigara z přímého kopu Pernica, ale zkušený brankář byl opět pozorný. Žlutomodří ani v oslabení nerezignovali na útočnou snahu, Fortelný hledal před brankou v 57. minutě Vukadinoviće, ale byl zablokován. Do obrovské gólovky se o deset minut později dostal Vukadinović, sám před brankou ale překopl branku. Domácí pak postupně stupňovali svůj tlak především díky množství rohových kopů, ale obrana Teplic důrazná a bezchybná, díky čemuž vezou Teplice z Brna bod za remízu 0:0.