17.kolo | 4.12.2021 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FC Fastav Zlín
4:1

Teplice - Zlín 4:1 (0:0)

04.12.2021 | Redakce

Na Stínadlech se dnes dlouho nevědělo, jestli se ligový zápas mezi Teplicemi a Zlínem bude hrát. V Podkrušnohoří totiž přes noc napadla vydatná porce sněhu, topení pod hrací plochou však celý týden jelo na plné obrátky a tak sněhová nadílka začala postupně odtávat, dvě hodiny před utkáním, až byla pokrývka dostatečně tenká, šla na do akce hrabla. Rozhodčí se dohodli s oběma mužstvy, že začátek zápasu bude posunut o dvacet minut, a tak se hrálo již na zeleném pažitu.

Komentář

Trenér Jiří Jarošík vsadil na sestavu s pozměněným rozestavením, nasadil tři stopery, pětičlennou zálohu a Jakuba Mareše s Janem Rezkem do útoku. Právě Mareš mohl už ve třetí minutě otevřít skóre, do gólovky ho poslal Fortelný, jenže jeho obstřel Rakovan vystihl. Druhý zkušený borec v útoku Jan Rezek v 11. minutě prověřil Rakovana z pořádné dálky přímým kopem a jeho pokus musel hostující gólman vytáhnout z podbřevna. Zahrozili však také hosté, Cedidla našel za obranou Reitera, ale tomu zmenšil úhel Tomáš Grigar. Další šanci velkou příležitost měl Jakub Mareš ve 32. minutě, když mu míč posunul Rezek a Mareš jen těsně minul branku. Těsně před poločasem do třetice Mareš protáhl Rakovana, který vytáhl jeho střelu na roh,

Po změně stran vše pokračoval v nastoleném trendu, tedy tepličtí hráči drželi míč a tlačili se do šancí. Už několikátou měl v 56. minutě Mareš, jenže na krásný centr Hyčky nedokázal dosáhnout a přišel obvyklý trest nedáš - dostaneš. Hrubý na druhé straně vypálil zpoza šestnástky přesně k tyči a otevřel skóre. Jenže žlutomodří se nepoložili jako několikrát v předchozích zápasech, naopak se hnali za protržením smůly a to se jim vyplatilo. Hned v 61. minutě dostal Fortelný míč za obranu od Trubače a srovnal. Další tři minuty nato dokázal otočit skóre Jan Shejbal, hned vzápět se dostal za obranu Jakub Mareš a ve své několikáté šanci už se dokázal prosadit. Asistent rozhodčího sice signalizoval ofsajd, ale po přezkumu u VARu byla branka uznána a Teplice vedly 3:1. Pak už svěřenci Jiřího Jarošíka bez problémů drželi výsledek, v nastavení navíc přidal ještě čtvrtou branku krásnou ranou Trubač.

Fotogalerie