18.kolo | 12.12.2021 | Střelnice, Jablonec
FK Jablonec - FK Teplice
0:2

Jablonec - Teplice 0:2 (0:1)

12.12.2021 | Redakce

Teplický kouč Jiří Jarošík v Jablonci udělal jen jedinou změnu v sestavě oproti zápasu se Zlínem, do útoku poslal vedle Jakuba Mareše Davida Ledeckého, jinak nechal základní jedenáctku naprosto stejnou.

Komentář

Na Střelnici se v úvodu zápasu hrálo bez větších šancí, pouze Vaníček rozchytal v 7. minutě Tomáše Grigara pokusem zpoza vápna. To na druhé straně po dvaceti minutách hry sehráli žlutomodří úspěšnější akci, Knapík vysunul krásnou uličkou Fortelného a ten skvěle zakončil. O čtvrt hodiny později měl Fortelný další šanci, jenže tentokrát jeho šanci zblokoval Martinec. Tím účinkování Fortelného v zápase skončilo, protože už od patnácté minuty hrál se sebezapřením po ošetřování. Ve čtyřicáté minutě ho na hřišti nahradil Jan Rezek.

Po změně stran nahradil Kroba v sestavě Jablonce Čvančara a domácí se pokusili zjednodušit hru. Šanci měli v 56. minutě díky Houskovi, ale jeho pokus zlikvidoval Grigar. Po hodině hry to opět zkoušel Houska, tentokrát z přímého kopu a jeho tečovaná střela zamířila těsně vedle. Ovšem hned vzápětí na druhé straně zahrozili také svěřenci Jiřího Jarošíka, Rezek poslal přízemní centr do vápna Ledecký na něj jen těsně nedosáhl. Veselejší to už bylo v 71. minutě, Teplice se dostaly do rychlého přečíslení, hráči si několikrát vyměnili míč, který se dostal až k Hyčkovi, který navýšil vedení. Pak už si žlutomodří disciplinovaným výkonem bezpečně uhájili vedení.